Wyniki badania krwi i moczu a leczenie zapalenia skóry głowy

Jestem kobietą, lat 50, waga 50 kg, wzrost 161 cm. Morfologia (podaję tylko wyniki nieprawidłowe): Hemoglobina 10,4, hematokryt 34,8, MCV 73,7, MCH 22,1, zasadochłonne 1,1, LUC 5,0, RDW-CV 16,6. Chcę podkreślić, iż całe swoje życie miałam tzw. anemię i wyniki powyższej morfologii nie są dla mnie zaskakujące. Rozmaz manualnie: segmentowanie 39, monocyty 2,0, bazocyty 3,0, limfocyty 53, cholesterol całkowity 283. Badanie moczu: (oprócz cholesterolu LDL inne wyniki w normie); Cholesterol HDL 75, Cholesterol LDL 193,6. Najbardziej martwi mnie wynik bazocytów. Chciałabym dodać, iż ostatnio, ok. 30 dni temu, poddałam się zabiegowi wstrzyknięcia botoxu w okolicach czoła (może to ma znaczenie) oraz jestem w trakcie leczenia zapalenia skóry głowy (lekarz stwierdził m.in. łojotokowe zapalenie skóry). Mam pytanie - czy powyższe okoliczności mogą spowodować podwyższony poziom bazocytów? Według USG obraz wątroby, trzustki, nerek prawidłowy.

Witam!
W układzie czerwonokrwinkowym widoczne odchylenia sugerujące niedokrwistość mikrocytarną, być może spowodowaną niedoborem żelaza.
Lipidogram wskazuje na hipercholesterolemię, w związku z tym wskazane jest stosowanie odpowiedniej diety, a w przypadku gdy to nie jest wystarczające wskazane jest zastosowanie leku hipolipemizującego np. statyny.
Rozmaz ręczny sugeruje zwiększony odsetek limfocytów oraz monocytów. Jeśli ilość ogólna białych krwinek (WBC) znajduje się w granicach normy to nie ma powodów do niepokoju, takie zmiany mogą być spowodowane przebytą infekcją wirusową. Ilość bazofili jest zwiększona, ale nie jest to bardzo znamiennie podwyższenie ich liczby.Nie dysponuję również dokładnym wywiadem ani badaniem fizykalnym, a badania dodatkowe zawsze należy rozpatrywać z całością obrazu klinicznego. Wobec tego nic więcej nie mogę stwierdzić. Proponuję skonsultować wyniki badań z lekarzem rodzinnym lub lekarzem zlecającym te badania, w celu wdrożenie ewentualnego leczenia obniżającego nieprawidłowe wartości cholesterolu oraz ewentualnej suplementacji żelazem. Jeśli chodzi o botox i łojotokowe zapalenie skóry to wydaje się, że te sytuacje nie powinny zwiększać liczby bazofili.
Pozdrawiam serdecznie!