Zaparcia pomimo zdrowego trybu życia

Witam, Mam ogromny problem z zaparciami. Wypróżniam się raz w tygodniu. Zawsze miałam taki problem - od kiedy pamiętam ale od kilku miesięcy jest gorzej. Mam 20 lat, prowadzę zdrowy tryb życia lekka aktywność fizyczna. Bardzo proszę o pomoc!
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wskazania do endoskopii

Endoskopia służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jednak za pomocą endoskopu można nie tylko badać, ale również leczyć. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są wskazania do endoskopii.

Witam,

Zakładając, że Pani dieta jest poprawnie skomponowana i ma właściwą ilość błonnika oraz wypija Pani zalecane ilości wody (1,5-2l dziennie), a do tego systematycznie uprawia Pani sport należy przyczyny szukać gdzie indziej.

Inne przyczyny zaparć:
- zmiany hormonalne,
- choroby: cukrzyca, niedoczynność tarczycy, choroby neurologiczne, mocznica, depresja,
- znaczne odwodnienie,
- nadmierny i ciągły stres,
- przyjmowanie niektórych leków, np. antydepresyjnych, przeciwbólowych, doustne środki antykoncepcyjne, leki przeciwnadciśnieniowe,

Czasami zaparcia mogą być przyczyną poważniejszych chorób dlatego też jeśli problem utrzymuje się zbyt długo proszę udać się do lekarza, który pokieruje Panią na specjalistyczne badania.


Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

0

Witam!
Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Wymienione produkty mogą wpływać na problemy z wypróżnianiem. Polecam spożywać produkty bogate w błonnik (produkty pełnoziarniste, otręby, warzywa), pić wystarczającą ilość płynów (szczególnie wody) oraz zadbać o zwiększoną aktywność fizyczną.
Po więcej porad zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty