Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego a bóle w klatce piersiowej

Dzień Dobry jestem mężczyzną mam42 lata mam od dwóch lat bóle głowy i nóg bóle w klatce drętwienie lewej ręki miałem kilka razy robione ekg spoczynkowe w normie echo serca ekg wysiłkowe 2 razy krew mocz w normie rtg i rezonsns stwierdzono zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego i ledzwiowego od ok.tygodnia mam skoki cisnienia kardiolog twierdzi że może być to od kręgosł.piersiowego ale skierowania ns rtg nikt mi nie dał czy może takie dolegliwosci sprawiac kręgosłup piersiowego

Witam,
rezonans kręgosłupa jest badaniem istotniejszym niż RTG więc nie ma potrzeby jego dodatkowego wykonywania.
Jak najbardziej zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa moga dawać takie dolegliwości, zalecana jest rehabilitacja i odpowiednie ćwiczenia.
Przy skoskach ciśnienia musi Pan systematycznie je mierzyć, zapisywać (np. 2-3x/d i przy uczuciu podniesionego ciśnienia) i wrócić do lekarza za 1-3miesiące.