Czy można rozpoznać u mnie jaka to choroba?

Witam. Mam 58 lat, jestem mężczyzną, rozpoznano u mnie nadciśnienie tętnicze leczone od 8 lat, cukrzycę 2 leczoną od 4 lat, poszerzoną lewą i prawą komorę serca. Przeszedłem 28 lat temu ciężką chorobę kręgosłupa, wypadł dysk, jednak aktywność życiowa nie jest utrudniona ponieważ poruszam się prawie normalnie, pracuję zawodowo i relaksowo w ogrodzie. Zażywam leki: G*** 1000, A**** 10, T**** 10, L*** 20, L***, P**** 75, I**** SR1, stosuję dietę, gimnastykuję. Ostatnie wyniki badania wykazały: WBC 6,1 X10^3/ul, MXD% 11,4, LYM% 39,2, NEU% 49,4, Erytrocyty 3,83 x10^6/ul, Hemoglobina 11,8 g/dl, Hematokryt% 33,9, MCV 88,5 FL, MVH 30,8 PG, MCHC 34,8 g/dl, płytki krwi 288x10^3/ul, MPV 9,7 fl, P-LCR 22,8%, ODCZYN Biernackiego (OB) 50 mm/h, hormon tyreotopowy TSH 1,601 ulU/m l, potas 4,5 mmol/l, sód 143 mm ol/l, cholesterol całkowity 274 mg/dl, cholesterol HDL 26 mg/dl, trójglicerydy 250 mg.dl, mocz-pH 5,0, ciężar właściwy 1,020, glukozy nie wykryto, leukocyty nie wykryto, azotyny nie wykryto, białko nie wykryto, erytrocyty nie wykryto, ciała ketonów nie wykryto, bilirubina nie wykryto, urobilinogen w normie, przejrzystość zupełna, barwa jasnożółta, żelazo 71,1 pg/dl, PSA-0,581 ng/ml, HbA1c% 7,2%, Anty-Borelia IgG ujemny 0,639 index, Anty-Boleria IgM wątpliwy 1,083 index. Martwi mnie niska hemoglobina przy żelazie na poziomie 71,1 ug/dl, co jest przyczyną niskiej hemoglobiny. Serdecznie proszę o poradę co zrobić, gdzie szukać przyczyny ciągłego zmęczenia, osłabienia. Od 1 roku dużo śpię, do 12 godzin, zwłaszcza nad ranem. Pozdrawiam i dziękuję Józek

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl