Czy poziom IgG ma jakiś wpływ na żółtaczkę?

Witam serdecznie, dnia 16.06.2011 urodziłam Mateusza (38 tydzień ciąży, cesarskie cięcie, waga 3220, apgar 10). Natomiast 19.06 zostaliśmy wypisani z żółtaczką fizjologiczną 13,59 mg/dl. Do dnia dzisiejszego żółtaczka utrzymuje się we krwi, na skórze jest coraz lepiej. W międzyczasie wykonaliśmy serię badań. Maluszek pięknie przybiera na wadze (waga z dnia 13.07 - 4420), wszystkie badania w czasie ciąży w porządku, badania USG również. Dnia 16.06 - morfologia - ok, alat, aspat - ok, CRP - 0,46 mg/l 22.06 - bilirubina 18,08 mgdL 24.06 - bilirubina 16,60 mg/dL, alat, aspat - ok, GGTP - 148 U/L, morfologia - ok 28.06 - bad og. moczu - ok 01.07 - bilirubina 16,09 mg/dL (podejrzenie żółtaczki pokarmowej, odstawienie od piersi na 48 godz.) 02.07 - poziom bilirubiny mierzony aparatem przez skórę - max 15., badanie ogólne moczu - ok. 06.07 - bilirubina 15,12 mg/dL 08.07 - USG j.b + ciemiączka - wszystko prawidłowe 13.07 - bilirubina 15,61 mg/dL, bilirubina bezposrednia 0,4 mg/dL, żelazo w surowicy 102 ug/dl, ASPAT, ALAT - OK, posiew moczu – jałowy. Pobrano krew na badanie cytomegalii. W dniu dzisiejszym odebrałam wynik Mateusza na cytomegalię: IgG - 16,6 (norma do 15) IgM – ujemny. Dowiedziałam się, że maluszek jest zdrowy, natomiast ja musiałam kiedyś mieć kontakt z cytomegalią. W związku z utrzymującą się żółtaczką mamy skierowanie do Centrum Zdrowia Dziecka, proszę powiedzieć, skoro wszystkie badania są w porządku, to co się może dziać, że ta żółtaczka się utrzymuje. Co jeszcze możemy zrobić, czy jest to groźne dla zdrowia mojego dziecka, czy poziom IgG ma jakiś wpływ na tę żółtaczkę, czy to może być od tego? Syna karmię cały czas piersią.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Cytomegalowirus może uaktywniać się u ciężarnych kobiet, które były narażone na infekcje.

Najbardziej niebezpieczne dla dziecka jest, gdy do infekcji dochodzi przed 20. tygodniem ciąży, gdyż może to prowadzić do wad rozwojowych. Natomiast gdy do infekcji dojdzie po tym czasie, wtedy może to powodować u dziecka zapalenie wątroby, płuc lub małopłytkowość.

Wyniki dziecka wskazują, iż została przebyta infekcja i jest nabyta na nią odporność.

Cytomegalowirus może powodować przedłużająca się żółtaczkę. Myślę, że to bardzo dobrze, iż dziecko zostanie poddane obserwacji celem diagnostyki występującej cały czas żółtaczki. Lekarze również przeprowadzą odpowiednią diagnostykę, aby upewnić się, czy wirus nie powoduje innych dolegliwości.

Pozdrawiam!