Jak poradzić sobie z wzdęciami i mdłością po spożyciu jedzenia?

Witam. Od dłuższego czasu borykam się z wzdęciami, odbijaniem i gazami. Miewam też mdłości czy w dzisiejszym jadłopsisie może być coś co powoduje stan tych rzeczy: Śniadanie: 3 kromki chleba razowego ze szczypiorkiem. jabłko i pół gruszki. Obiad: rosół i ziemniaki z rybą surówka z kapusty pekińskiej, W między czasie 2 bułki maślane i kromki chleba razowego. Kolacja 2 kromki chleba z jajkiem na twardo. Diekuję

Dzień dobry,

niestety nie napisała Pani jak wyglądał Pani sposób odżywiania się wcześniej. Czasami jelita mogą tak reagować na zwiększoną ilość błonnika. Aczkolwiek takie dolegliwości mogą się również pojawiać np. po jajkach.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam

Pani dieta jest zbyt bogata w błonnik oraz je Pani za dużo węglowodanów. Wzdęcia są po zbyt dużej ilości chleba i w dodatku ciemnego. Jeśli posiłki wyglądają jak Pani opisała to jest ich za mało oraz są za duże. Jeśli na raz zjada Pani 3 kromki i owoce to na pewno będą mdłości i problemy z trawienne tego na raz. Proponuję wizytę u dietetyka, który prawidłowo ustawi Pani jadłospis i nieprzyjemne wzdęcia i mdłości znikną.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Witam serdecznie,

W opisanym przez Panią jadłospisie znajduje się zdecydowanie za dużo węglowodanów. Nie powinno się również spożywać owoców w trakcie posiłku.
Oprócz błędów związanych z odżywianiem przyczyną opisanych dolegliwości może być też nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby/pęcherzyka żółciowego, nietolerancje i alergie pokarmowe, a także obecność pasożytów.
Aby rozwiązać swój problem powinna Pani udać się na konsultację do dietetyka, który skieruje na badania, ustali przyczynę problemu, przeanalizuje Pani dotychczasowe nawyki żywieniowe i dobierze odpowiedni plan terapii dietą.

Pozdrawiam,
Marcelina Szulżycka

http://dietetyk-wroclaw.eu/