Jakie badania powinnam zrobić, planując ciążę?

Witam mam problem :( Pierwszy raz poronilam a od tamtego poronienia 4 razy nie moge dotrzymac ciazy . Lekarz twierdzi ze jest wszystko wporzadku . Pomozcie musze zmienic lekarza jakie moglabym zrobic badania zeby dowiedziec sie dlaczego tak sie dzieje . Napewno moge miec dzieci poniewaz juz mam jednego synka ktory ma 7 lat .
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią serdecznie. W zasadzie badania nie odbiegają od tych, które warto wykonać przed pierwszą ciążą. Nie mniej jednak warto wykonać następujące badania: hormony: LH, FSH, prolaktyna, TSH, progesteron, estradiol, testosteron, DHEA. Przydatne okazuje się także oznaczeni poziomu przeciwciał antykardiolipidowe, badania na występowanie przeciwciał toksoplazmozy, cytomegalii, różyczki; biocenozę pochwy, posiew z szyjki macicy, cytologię oraz badanie nasienia męża. Nie można także zapominać o podstawowych badaniach jak morfologia, poziom glukozy i insuliny we krwi, cholesterolu, OB, badaniu ogólne moczu i posiewie moczu oraz badania związane z wątrobą czyli ASPAT, ALAT, bilirubina.