Co mam rozbić, jeśli mam powiększonego węzła chłonnego w prawej pachwinie?

Witam serdecznie mam pytanie od pewnego czasu mam powiększonego węzła chłonnego w prawej pachwinie jest wyczuwalny i przemieszcza się. W badaniu ginekologicznym wszystko jest w porządku cytologia prawidłowa. Lekarz podczas badania wyczul też nieznacznie powiększonego węzła po lewej stronie. miesiąc temu podczas zapalenia oskrzeli miałam zleconą morfologie wynik: Leukocyty 9,24 Erytrocyty 4,08 Hemoglobina 11,9 Hematokryty 35,4 MCV 86,8 MCH 29,2 MCHC 33,6 Płytki krwi 560 RDW-SD 53,6 RDW-CV 17,3 PDW 10,0 MPV 9,30 P-LCR 18,5 PCT 0,52 Neutrofile 7 ,8 Limfocyty 1,23 Monocyty 0,12 Ezonofile 0,00 Bazofile 0,01 Neutrofile 85,30 Limfocyty 13,3 Monocyty 1,3 Ezynofile 0,0 Bazofile 0,1. Przez półtora roku karmiłam córkę piersią odstawiłam po zrobieniu tych badań. Proszę o interpretację morfologi i odpowiedź czy powinnam się martwić tym wynikiem czy może ona wskazywać np. na białaczkę.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała pani jednostek, ani norm laboratorium, w którym zostało wykonane badanie. Z grubsza jednak oceniając, wyniki morfologii mogą świadczyć o infekcji/stanie zapalnym, ale należałoby badanie powtórzyć i skonsultować się z lekarzem internistą/pierwszego kontaktu, w celu dokładnego zbadania, porównania wyników w czasie i zestawienia ich z pani obrazem klinicznym. Pojedyncze węzły chłonne w okolicy pachwiny często mogą być wyczuwalne, ale nie zawsze są jednak powiększone, dlatego warto żeby ocenił je lekarz podczas badania.