Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania moczu u 29-latki?

Dzień dobry. Mam 29 lat, jestem pół roku po porodzie i odebrałam dziś wyniki badań krwi i moczu. Wszystko ogólnie świetnie - morfologia, glukoza, insulina, ALAT, ASPAT, kwas moczowy, tsh, ft3, ft4. Cholesterol nieznacznie podwyższony - ale na korzyść HDL. Trójglicerydy niskie. Sód i potas ok. Magnez podwyższony i wapń nieco też. Niestety zaniepokoiło mnie badanie moczu. 4 miesiące temu było wszystko ok a teraz mam liczne pasma śluzu i bilirubine z oznaczeniem 1 . Ogólnie czuję się dobrze, nie dokuczają mi żadne bóle czy mdłości. Zazwyczaj w nocy wstaję kilka razy do toalety. Tym razem jednak mało piłam, w nocy nie "dopijałam" i mocz był z przedziału 1 w nocy 9 rano. Planuję oczywiście ponowić badanie, ale czy jest to duży powód do niepokoju? Wszędzie od razu piszą o żółtaczce. Możliwe, że bilirubina to kwestia przemęczenia lub np. suplementowania ostropestu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Nie ma powodu do niepokoju, nieznacznie podwyższona bilirubina może być spowodowana wieloma czynnikami, które nie świadczą o chorobie. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy