Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania moczu u 29-latki?

Dzień dobry. Mam 29 lat, jestem pół roku po porodzie i odebrałam dziś wyniki badań krwi i moczu. Wszystko ogólnie świetnie - morfologia, glukoza, insulina, ALAT, ASPAT, kwas moczowy, tsh, ft3, ft4. Cholesterol nieznacznie podwyższony - ale na korzyść HDL. Trójglicerydy niskie. Sód i potas ok. Magnez podwyższony i wapń nieco też. Niestety zaniepokoiło mnie badanie moczu. 4 miesiące temu było wszystko ok a teraz mam liczne pasma śluzu i bilirubine z oznaczeniem 1 . Ogólnie czuję się dobrze, nie dokuczają mi żadne bóle czy mdłości. Zazwyczaj w nocy wstaję kilka razy do toalety. Tym razem jednak mało piłam, w nocy nie "dopijałam" i mocz był z przedziału 1 w nocy 9 rano. Planuję oczywiście ponowić badanie, ale czy jest to duży powód do niepokoju? Wszędzie od razu piszą o żółtaczce. Możliwe, że bilirubina to kwestia przemęczenia lub np. suplementowania ostropestu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Badania krwi - cholesterol

Cholesterol jest niezbędny w organizmie człowieka. Występują jego dwie odmiany ? dobra i zła. Sprawdź normy dotyczące wyników badań obydwu odmian cholesterolu, a także czym grozi jego nadmiar i niedomiar.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Nie ma powodu do niepokoju, nieznacznie podwyższona bilirubina może być spowodowana wieloma czynnikami, które nie świadczą o chorobie. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy