Czy bóle w podbrzuszu mogą mieć podłoże psychologiczne?

Od miesiąca mam codzienne bóle w podbrzuszu pod pępkiem promieniujące do lewej strony bóle nie są mocne ale powodują dyskomfort przez cały dzień do tego pocą mi się dłonie, mam mdłości. Ból pojawia się po przebudzeniu i trwa praktycznie cały dzień Byłem u lekarza przepisał mi controloc ale nic nie pomaga miałem też robione usg jamy brzusznej wszystko ok Chciałem się dowiedzieć czy te bóle mogą być na tle psychologicznym pije melise Valused ale za wiele nie pomaga . Może mi ktoś poradzić co mogę zrobić żeby te bole mi przeszły ?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie.
Jak radzi sobie Pan ze stresem?
Jak jest u Pana z suplementacją? Chodzi przede wszystkim o magnez (jak najwięcej "magnezu
w magnezie", jak ja to mówię :), witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12), D3, selen.
Jak jest u Pana z odżywianiem?
Jak z regularną aktywnością fizyczną?
Jak ze snem?
Jak radzi Pan sobie z wyzwaniami w obszarze osobistym/zawodowym?
Czy dzieli się Pan z Najbliższymi swoimi uczuciami/obawami/czy nawet lękami - ma to kluczowe znaczenie dla dobrostanu psychicznego.

Zaprezentowane przez Pana symptomy (domniemuję) mogą nieć podłoże psychologiczne w formie odpowiedzi Pana organizmu na przewlekający się stres emocjonalny - wskazana byłaby dla Pana osobista specjalistyczna konsultacja diagnostyczna, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty.

Zapraszam Pana na konsultację online (via Skype).

Z życzeniami dla Pana pomyślności oraz pozytywnych zdarzeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam, rozpoznanie psychosomatyczne jest ostatnim rozpoznaniem, jeśli wyniki badań wychodzą w porządku. Proponuję udać się jeszcze raz do lekarza rodzinnego, aby skierował Pana na dodatkowe badania np. na badanie krwi, sprawdził, czy nie ma stanu zapalnego (można dobadać CRP, OB z krwi). Proszę się też zastanowić czy miał Pan ostatnio jakieś problemy, stresujący okres... Jeśli bólu nie mam w nocy, to jest przypuszczenie, że jest to objaw psychosomatyczny. Poobserwować, czy po wzięciu czegoś silniejszego na uspokojenie typu relanium, ból mija...?