Czy moje objawy oznaczają nowotwór jelita grubego?

Witam czy te objawy mogą wskazywać na nowotwór jelita grubego: od jakiegoś czasu zauważyłem ze w moim kale znajdują się skórki w kolorze czerwonym po ubraniu rękawiczki i odkopaniu to samo jest w środku i że mój kał jest twardo-miękki na tej twardej części kolor jest ciemniejszy(nie czarny tylko ciemniejszy) ostatnio zauważyłem również ze w środku odbytu mam kolor fioletowy jednak nie mam żadnego pieczenia i bóli w tamtym miejscu, od czasu do czasu pojawia się również zgaga. Objawy nie przeszkadzają mi w aktywności fizycznej chodzę na siłownie nie jestem osłabiony mam apetyt, ale jestem osobą znerwicowaną. Czy mogą to być hemoroidy tylko nie dawać objawów w postaci pieczenia i bólów odbytu? Czy może to coś groźniejszego? Prosze o odpowiedź z góry dziękuje
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Jak pozbyć się zgagi?

Dzień dobry,

należało by w opisanym przypadku wykonać badania laboratoryjne morfologia z rozmazem, CRP, badanie kału na obecność krwi. Z wynikami udać się do specjalisty gastrologa który zapozna się z wynikami przeprowadzi dokładny wywiad oraz wykona badanie fizykalne które da odpowiedź na Pańskie pytanie.

Proszę podejść do tych objawów spokojne i udać się na wizytę do gastrologa który wykona badanie i potwierdzi lub wykluczyć chorobę np nowotworową.

Pozdrawiam

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem zdrowia. Opisane objawy nie muszą oznaczać niczego niepokojącego, jednakże warto byłoby wykonać pewną diagnostykę, aby wykluczyć różne schorzenia.

W pierwszej kolejności zalecamy Panu stacjonarną konsultację z lekarzem internistą lub gastrologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszych krokach postępowania.

Na pewno warto byłoby wykonać pełną morfologię krwi, CRP, OB, a także oznaczenie poziomu prób wątrobowych, lipazę i kreatyninę. Dodatkowo można by przeprowadzić USG jamy brzusznej oraz analizę ogólną kału oraz badanie na krew utajoną.

Możliwe, że zabarwienie kału spowodowane jest dietą, bądź stosowanymi lekami.

W przypadku podejrzenia hemoroidów, zalecamy dodatkowo konsultację u lekarza proktologa, który za pomocą badania, będzie mógł postawić właściwą diagnozę.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy

https://portal.abczdrowie.pl/czarny-kal-kolor-kalu-stolec-smolisty-inne-kolory https://portal.abczdrowie.pl/krew-utajona

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty