Czy to może być zaawansowany nowotwór piersi?

W ostatnim czasie czuję nastające objawy. Zaczęło się od dyskomfortu w piersi. Później, w ciągu dwóch tygodni doszły zatkane uszy i ból w potylicy i lekkie drętwienie palców lewej ręki. Zaznaczę, że objawy w większości dotyczą właśnie lewej strony. Wydaje mi się, że wczoraj wyczułam guzek w piersi, który po dotykaniu spowodował drętwienie. Do tej pory czuję w niej pieczenie. Dodatkowo wydaje mi się, że wczoraj wieczorem doświadczyłam ataku paniki. Czy to może być zaawansowany nowotwór piersi? Jutro mam badania krwi, ale obawiam się, że od tego nie przestanę się stresować.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Na wstępie zalecamy Pani na spokojne podejście do tematu zdrowia. Rozumiemy pewien niepokój i lęk przed poważnym zachorowaniem, jednak dopóki nie potwierdzi się w badaniach niczego niepokojącego, nie powinno być powodów do obaw.

Objawy, które Pani opisuje są niejednoznaczne i trudno je przyporządkować do konkretnej jednostki chorobowej. Oczywiście, aby skutecznie wykluczyć poważniejsze schorzenia należałoby wykonać pewną diagnostykę. Zalecamy zatem wykonanie w miarę możliwości takich badań, jak: USG piersi, pełną morfologię krwi wraz z CRP, określenie poziomu prób wątrobowych, kreatyniny, glukozy, TSH oraz elektrolitów w surowicy krwi.

Takie badania powinny już naświetlić obraz, jeśli wystąpiłoby coś niepokojącego, wymagającego leczenia i kontroli lekarskiej.

Takie opisane dolegliwości mogłyby wystąpić na tle nerwowym, nie wskazując na żadną chorobę somatyczną. Możliwe, że lęk o swoje zdrowie powoduje u Pani odczuwanie różnych objawów, mogące wskazywać na jakieś faktyczne schorzenie.

Z racji odległości, trudno jest ocenić dokładnie Pani stan zdrowia. Zalecamy, zatem wizytę u lekarza internisty, które po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.