Na co wskazują to objawy u 18-latka?

Dzień dobry mój problem jest bardzo rozległy zaczęło się 5 miesięcy temu od zaburzen widzenia (plamki blyski i przelatujące niteczki), dziwnego przezroczystego śluzu w oczach nie wycieka z oka ale cały czas jest w tym oku z czasem pojawiło się zażółcenie oczu ale tylko na dole i w kącikach,widoczne zylki w oczach ale nie duzo, mam również leciutko opuchniete pod oczami, Czasami oczy swędzą, pieką i i mam uczucie piasku pod oczami ale to rzadko Pozniej pojawiło się piszczenie w uszach, swędzenie, brzydki zapach z uszu (ale nie jakos super mocny), sporadyczne klucia w uszach, raczej pojedyncze, łuszczącą skora w całych uszach, następnie pojawiły się jddnorazowe drgawki beż utraty świadomości, codzienne bole glowy(bardzo lekkie ukłucia w różnych częściach glowy (czasem również z tylu glowy) bardzo rzadko był ból stały, pozniej pojawila sie wydzielina z nosa (wodnista, kilka razy zielona ale bardzo malo) , zatkany nos, czasem czuje jakis dziwny zapach tak jakby w nosie, czasami lekkie bole zebow i raz krwawienie z dziasel pojawiły się liczne parestezje w różnych częściach ciala i na twarzy i punktowe drgania miesni, cały czas towarzyszy mi oszołomienie (chyba) tzn. Leciutkie ograniczenie świadomości, od kilku dni mam gazy wzdecia, brak apetytu, cały czas bulgotanie i przelewanie w brzuchu , brzydki zapach z ust, kilka razy pojawila sie wydzielina z odbytu smierdzaca troche jak mydlo, nieprawidłowości w stolcu( czasem ciemny, czasem jasny, czasem zolty czasem dwukolorowy i jakieś białe grudki i strzępki w kale, wysypki na ciele pojedyncze kropki, i różowa plamka (średnica około 1 cm) na nodze , mój pot dziwnie pachnie szczególnie we włosach na głowie, pojawiły się bole miesni(głównie nog) i stawow (kolana, staw przy dużym palcu ręki) temp ciala waha się od 36 do 37, czasem dopada mnie zmęczenie i cały czas mam obniżony nastrój, nie wiem czy to wazne ale po wypiciu duzej ilosci alkoholu przez nastepny tydzien czulem sie duzo gorzej ( glownie psychicznie), jeździłem do lekarzy rodzinnych ale żaden nie wie co mi jest bardzo proszę o poradę. Czy jest jakiś lekarz który by się podjął mojego przypadku, ewentualnie co to może być? Czy pora umierać?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Wskazane objawy są tak różnorodne, że trudno je przyporządkować do konkretnej jednostki chorobowej. Istotne są występujące schorzenia przewlekłe i przyjmowane na stałe leki.

W pierwszej kolejności zalecamy Panu stacjonarną konsultację u lekarza internisty oraz okulisty i laryngologa. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje dalszym postępowaniu i leczeniu, aby poprawić jakość życia.

Na pewno warto byłoby wykonać pełną morfologię krwi wraz z CRP i OB, oznaczenie poziomu prób wątrobowych, nerkowych, żelaza, sodu, wapnia całkowitego, potasu, glukozy, TSH oraz witaminy D3 w surowicy krwi. Można również przeprowadzić analizę moczu oraz kału pod kątem pasożytów, obecności krwi utajonej oraz zakażenia bakterią Helicobacter pylori.

Taka diagnostyka powinna wykluczyć poważniejsze schorzenia i umożliwić postawienie wstępnej diagnozy i rozpoczęcie skutecznego leczenia.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/stany-zapalne-jelit

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori

https://portal.abczdrowie.pl/mety-w-oku-przyczyny-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-ma-swoj-zapach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.