Z czego może wynikać mój pogorszony nastrój?

Witam. Ostatnio dzieją się ze mną dziwne rzeczy. Od ponad ok. 2 tygodni mam obniżony nastrój, szybko się denerwuje, wybucham złością. Dodatkowo ostatnio miewam problemy ze snem - albo ciężko mi zasnąć, albo budzę się w nocy, albo mam dziwne sny. Mam też problemy z apetytem. Jem o wiele mniej. Dzisiaj zrobiłam sobie śniadanie, bo byłam głodna, ale kiedy je zobaczyłam gotowe na talerzu miałam tak duże mdłości, że pozbyłam się jedzenia. Jednak dosłownie chwilę potem wszystko mi przeszło i dalej byłam głodna. Nie bardzo wiem co się stało. 2 tygodnie temu po raz pierwszy spotkałam się z ważną dla mnie osobą i mam świadomość, że szybko jej znowu nie zobaczę. Mój nastrój zdecydowanie pogorszył się od tego spotkania, mimo że wcześniej też nie było dobrze. Nie wiem czy ma to jakiś związek z tym co się ze mną dzieje. Dodatkowo zaczęłam unikać słodyczy, bez których do tej pory nie wyobrażałam sobie życia. Mam dość wszystkiego i po prostu chcę mieć święty spokój od całego świata, a z drugiej strony nie chcę być sama. Nie wiem co ze sobą zrobić.

Dzień dobry,
Doradzałabym wizyty u psychologa/psychologa psychoterapeuty, gdyż potrzebuje Pani wsparcia. Opisane objawy najprawdopodobniej mają związek z negatywnymi zdarzeniami w Pani życiu i jeśli nie będą mijały to warto skonsultować się również z psychiatrą, gdyż mogą to być początki depresji. W zasadzie to naturalne, że czasem pod wpływem stresu lub negatywnych wydarzeń doświadczamy kryzysów i nie radzimy sobie z emocjami. Problem pojawia się wówczas, gdy objawy te są bardzo nasilone lub trwają długo bez poprawy i gdy nie jesteśmy wstanie sami sobie poradzić z tym czego doświadczamy. Zastanawia mnie to, czy ma Pani wsparcie bliskich osób z którymi mogłaby Pani porozmawiać o problemie. Mam nadzieję, że stan ten jest przejściowy u Pani i że minie z czasem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/