Podwyższone TSH a nadmierne wypadanie włosów

Witam, Czy powinnam leczyć podwyższone TSH. Mój wynik to 4,1 (pół roku temu 4,3), więc teoretycznie mieści się w normie. Jestem kobietą mam 26 lat, nie byłam w ciąży, nigdy brałam hormonów. Zrobiłam także badanie FT3 (3,71) i FT4 (1,25) oraz dodatkowe USG tarczycy - które nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Jestem w trakcie diagnonowania wypadania włosów - dziennie potrafi wypaść ok 300 - 400 szt. Z góry dziękuję za pomoc, Dorota

Lek. Rafał Gryszkiewicz

TSH jest nieznacznie powyżej górnej granicy normy. Niestety nie jestem w stanie zinterpretować wyników fT3 i fT4 gdyż nie podała Pani jednostek w jakich te hormony były oznaczane (laboratoria stosują różne metody pomiaru).
Z wynikami badań należy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który po ich przeanalizowaniu zadecyduje czy potrzebna jest suplementacja Euthyroxem (lek dostępny wyłącznie na receptę).

Witam,
na początek proponuję poniższe badania:
1. morfologia
2.AST, ALT, GGTP
3 Bilirubina
4. cholesterol całk.
5. trójglicerydy
6. mocznik
7. kreatynina
8. żelazo w surowicy
9. TIBC
10. ferrytyna
11.
12. testosteron
13. DHEA
14. kortyzol
15. Andostendion
16. ANA
17. RF
18. kał pasożyty i grzyby
19. Trichogram
W przypadku kobiet dodatkowo:
19. Estradiol
20. progesteron
21. prolaktyna
Z wynikami zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam
--