Bardzo dużo trenuję - jak powinnam się odżywiać, ile spożywać kalorii?

Witam, mam 16 (prawie 17) lat, 164 cm wzrostu i ważę ok.49-50 kg. W ciągu ostatniego roku schudłam ok. 16 kg (nadwaga wynikała z nie wykrytej niedoczynności tarczycy). Zastosowałam bardzo surową dietę. Do tego wyczynowo uprawiam sport (tenis ziemny). Przez to odchudzanie doprowadziłam się do takiego stanu, że na 2 miesiące musiałam odwiesić rakietę na kołek. Na szczęście od września wróciłam do treningów. Obecnie trenuję 6 razy w tygodniu, średnio po 2-3h dziennie. Sprawa niedoczynności tarczycy jest od lipca pod kontrolą lekarską, do tego współpracuję z psychologiem (panicznie boję się powrotu do nadwagi....). Staram się ten lęk przed jedzeniem pokonywać, ale nie wiem na ile kalorii dziennie mogę sobie pozwolić. I stąd właśnie moje pytanie. Generalnie orientuję się w tych sprawach, ale byłabym wdzięczna za poradę. Obiektywna opinia bardzo by mi pomogła. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje średnie zapotrzebowanie energetyczne, biorąc pod uwagę wzrost, masę ciała oraz aktywność fizyczną wynosi około 2300 – 2500 kcal na dobę. Nie powinnaś ograniczać spożywania kilokalorii, ale dbać o zdrowe i zbilansowane posiłki w swoim jadłospisie. Jeśli masz problem z ułożeniem odpowiedniej diety zwróć się o pomoc do poradni dietetycznej.

Pozdrawiam.