Problem z przytyciem i brakiem energii

Witam mam na imię Darek lat 41 ,mam problem z przytyciem i brak mi energii .Mam wzrostu 185cm waga 75 kg ,jestem nerwowy ,ospały,zmęczony ,kłopoty z pamięcią złe samopoczucie ,brak chęci i funkcji życiowych ogólne osłabienie proszę o poradę i jakiś suplement diety dziękuję

Dzień dobry. Na pobudzenie apetytu polecam zjeść z rana jakiegoś owoca, np jabłko lub pomarańczę. Poza tym powinien Pan zadbać o to by Pańska dieta miała wysoką wartość odżywczą, tzn. zawierać duże ilości witamin i składników mineralnych, gdyż możliwe, że Pańskie złe samopoczucie jest spowodowane jakimiś niedoborami w diecie. Sądząc po Pana objawach ospałość, zmęczenie i i brak chęci może wynikać ze zbyt niskiego stężenia w Pana organizmie serotoniny, ważnego hormonu wpływającego na ośrodkowy układ nerwowy, związany m.in. z dobowym rytmem pracy. Na niski poziom serotoniny wpływać może brak ruchu, nieodpowiednia dieta, jak również stosowanie niektórych leków i środków, w tym sterydów. W celu poprawy samopoczucia powinien Pan spożywać produkty bogate w tryptofan ponieważ aminokwas ten jest prekursorem serotoniny. Jego dobre źródła to: twaróg, mleko, pestki słonecznika, dyni, jajka, banany ,ryby, mięso - głównie drobiowe, awokado. Poza tym powinien Pan zadbać o odpowiednią podaż witamin z grupy B gdyż mają one wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Ich dobrym źródłem są: kasza gryczana oraz inne kasze, otręby, jaja, pełnoziarnisty makaron, chleb, przetwory mleczne oraz mięso i jego przetwory.