Czy moje obawy są uzasadnione?

Bardzo proszę o interpretację wyników morfologi i badania moczu. Mam 21 lat, jestem kobietą. Od czerwca 2009 roku biorę tabletki antykoncepcyjne (jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie). Pracuję i studiuję. Odebrałam dzisiaj wyniki badań i bardzo się zaniepokoiłam. W morfologii przedstawia się to następująco: HCT 39,5, RBC 4,43, HGB 31,1, WBC 3,9. Wskaźniki czerwonokrwinkowe: MCV 89, MCHC 33,2, MCH 29,6, RDW-CV 11,7. Płytki krwi: PLT 144, MPV 10,6. Rozmaz (pomiar automatyczny): wart. b. NEUT 1,85, % NEUT 47,4, wart. b. LYMPH 1,69, % LYMPH 43,4, wart. b. MONO 0,26, % MONO 6,7, wart. b. 0,09, % EO 2,3, wart. b. BASO 0,01, % BASO 0,2. Dodam, że od 2007 roku mam problem z płytkami krwi, gdyż ta liczba zawsze była poniżej normy, od 140 do najniższego poziomu jaki miałam - 122. Podobnie z RDW-CV, które również mam zaniżone. Natomiast badania moczu przedstawiają się następująco: barwa - żółty, przejrzystość - lekko mętny, odczyn kwaśny, ph 5,0, ciężar właściwy 1025, metoda - test paskowy: białko - nieobecne, glukoza - nie wykryto, bilirubina - nieobecna, urobilinogen - prawidłowy, ciałka ketonowe - obecne (+), azotyny - nieobecne, krew - nieobecna. Mocz - osad: Nabłonki płaskie - pojedyncze w preparacie. Nabłonki okrągłe - nieobecne. Śluz - nieliczne pasma w preparacie. Leukocyty - w polu widzenia w ilości - 2-3. Erytrocyty świeże - nieobecne. Erytrocyty wyługowane - nieobecne. Wałeczki - nieobecne. Składniki mineralne: szczawian wapnia (kryształy) - nieliczne w preparacie. Bakterie - liczne w preparacie. Zrobiłam badania ze względu na samopoczucie, gdyż szybko się męczę, jestem ospała, najchętniej bym spała przez większą część dnia, jestem blada, nie mogę się skoncentrować, boli mnie często głowa, nie mam apetytu, bolą mnie nerki, rzadko chodzę do toalety. Boję się, że to może być białaczka...

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wyniki badań mieszczą się w granicach normy - nie musi się Pani niepokoić, gdyż nic nie wskauje na białaczkę. Obecność ciał ketonowych w moczu może świadczyć o głodzeniu, które może również tłumczyć osłabienie. Jeśli jest Pani na diecie, proponuję wprowadzić mniej restrykcyjny sposób odżywiania. Powinna Pani również wykonać badanie TSH ocenające funkcję tarczycy.