Jak skutecznie walczyć ze stresem i dolegliwościami, które powoduje?

Dzień dobry, niestety lekarz POZ kompletnie zbagatelizował mój problem, przepisując mi jedynie kilka witamin. Otóż mój organizm nie radzi sobie ze stresem, również mobilizacyjnym (gdzie pojawia się ból w okolicy narządów wewn., osłabienie, zawroty głowy, stan podgorączkowy, pulsująca prawa strona gardła). Moje objawy to: wypadające włosy, przewlekłe zmęczenie (a co za tym idzie trudności z załatwieniem codziennych spraw), okresowo infekcje odjelitowe (przewracanie w żołądku, ból), z pojawiającym się poczuciem zgnilizny w jamie ustnej zielony kał krew. Do tego mini utraty przytomności (chwilowe, czasami oszołomienie). Pojawiające się zimno, drętwienie kończyn, ciągła chmura umysłowa, otępienie, apatia. Zgrzybiałe paznokcie, przeżółkłe oczy, utrata wagi, brak regeneracji po treningach (tępy ból w ciele). Sucha skóra, usta, przerywany sen, zaburzony cykl. Co mogę z tym zrobić? Dodam, że staram się regularnie też ćwiczyć, stosuję różne techniki relaksacyjne. Najbardziej mnie martwi jednak reakcja organizmu, gdy powinien się zmobilizować. Dodam, że wcześniej wykonałem badania, które skazywały na problemy z wątrobą i z tego, co mi powiedziano wstęp do anemii oraz problem z nadnerczami. Niestety nie stać mnie na dalsze badania i wizyty prywatnie (a miałem w zw. z tym wykonać dalsze badania, z uwzględnieniem hormonów). Nie wiem, co mam zrobić, skoro wizyty na nfz ograniczają się po przepisania dwóch witamin, w dodatku nie popartych wynikami badań w tym przypadku. Będę wdzięczny za wskazówki.

Dzień dobry Panu,

Z uwagą przeczytałam opis zasygnalizowanych przez Pana niepokojących symptomów.

Myślę, że warto byłoby kontrolnie skonsultować symptomy również w kierunku boreliozy.
Do rozważenia praca terapeutyczna, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, by w efektywny sposób obniżyć poziom stresu (w ramach konsultacji diagnostycznej NFZ-tu).

Z życzeniami dla Pana satysfakcjonującego dobrostanu,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605