Jak wyjść z problemów z zaparciami?

Witam Mama problem z zaparciami nie wiem co robić. 2 lata temu miałam polipy ale zostały wyleczone, lecz problem z wypróżnianiem został i pojawia się krew jak już sie troszkę wypróżnię. mam twardy brzuch nie mogę nic jeść byłam u lekarza i przepisał mi forlakx i lactulose- MIP. Biorę to już 3 miesiąc a zaparcia jak byy tak są, ograniczyłam też spożywanie zbóż ale nic nie pomaga

Najlepsza mikstura z siemienia lnianego przed snem. Trzeba 3 łyżki siemienia lnianego wsypać do szklanki, zalać ciepłą wodą i zostawić na 3 godziny.

Warto zaczynać dzień od szklanki ciepłej wody. Można spróbować wieczorem wrzucać do niej suszone śliwki, rano wyjmować, pić taki śliwkowy "roztwór", a potem zjeść same śliwki. Śliwki mają mnóstwo błonnika, który jest zbawienny przy problemach z zatwardzeniem. Posiadają również pektyny, rozpuszczalny błonnik wpływający na prawidłową budowę masy kałowej

Łyżka oleju słonecznikowego przed obiadem skutecznie polepszy trawienie.

Na zaparcia pomagają również zioła. Osobom cierpiącym na zatwardzenie szczególnie zaleca się wywary z kopru włoskiego, natki pietruszki, nasion babki płesznik i kory kruszyny.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na konsultacje,
Paulina Roziewska
proziewska@gmail.com, 515 090 252
http://dietetyka-medyczna.pl/

Dzień dobry,

proszę się skontaktować z dietetykiem z Pana okolicy, który zbilansuje Panu odpowiedni jadłospis, który umożliwi regularne wypróżnianie się.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Zgadzam się z Panią Pauliną, są to bardzo dobre metody, jednak należy również pamiętać o odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia. Proszę się zastanowić ile wody Pani wypija w ciągu dnia i jak ma się to do zaleceń około 2 litrów? Wskazana wizyta u dietetyka.