Jaka jest przyczyna tych szumów i zaburzeń równowagi?

Witam.Proszę o poradę jakie jeszcze badania zrobić. Poltora miesiaca temu nagle uczucie wirowania w glowie, nie mogłam utrzymać równowagi, mdłości i syczenie w uchu przez kilka godzin po ataku, po 4 dniach to samo. Utrzymywalo sie to ok 40 min. Po tym czasie ciagle mam szum, buczenie lewego ucha, czasem ustaje na dzień/dwa i powraca. Wyniki krwi, tarczyca, nerki, wątroba, morfologia, lipidogram, glukoza, kwas moczowy, elektrolity, mocz w normach. Laryngologicznie bez zmian, u audiologa wyszedł ubytek sluchu w obu uszach, jest to niewielkie odchylenie od normy po przebytym urazie akustycznym w lutym b.r. Wykonana także tympanometria, ktora jest prawidłowa, okulistycznie z badaniem dna oka jest wszystko także okej... Biorę betaserc, czasem mną kołysze. Bardzo się stresuję tym szumem... Mam takze nerwicę lękową... Jakie jeszcze badania wykonać? Co to może być? Bardzo się boję
KOBIETA, 32 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

Aby ustalić przyczynę opisanych objawów aby odpowiednio Pani pomóc wskazana wizyta u neurologa ze wszystkimi posiadaną diagnostyką.

Dobrze było by wykonać MR głowy oraz kręgosłupa szyjnego plus USG tt szyjnych.

Wizyta stacjonarna w Pani przypadku jest wskazana w której lekarz ma możliwość zebrania dokładnego wywiadu ale przede wszystkim badania fizykalnego po którym ma możliwość ocenić objawy i stwierdzić z czym ma się do czynienia.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na samym początku warto podkreślić, że jedyną osobą, która może dokładnie zdiagnozować i przeprowadzić odpowiednie badania, jest neurolog. Jeśli do tej pory nie wykonała Pani badania neurologicznego, to musi Pani to zrobić.

Oprócz tego ważne jest także wykonanie rezonansu magnetycznego głowy i szyi, co pomoże ustalić, czy w obrębie czaszki jest wszystko w porządku.

Wszystkie obawy powinny zostać omówione z lekarzem, aby zapewnić odpowiednie badania i diagnozę. Jeśli ma Pani nerwicę lękową, może to również wpływać na objawy i dolegliwości, dlatego powinna Pani poszukać wsparcia psychologicznego, aby pomóc sobie radzić zarówno w radzeniu z lękiem, jak i w zarządzaniu fizycznymi objawami.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/szumy-w-uszach-przyczyny-objawy-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.