Na co wskazują te drżenia mięśni i stany podgorączkowe?

Witam mam pytanie od nośnie infekcji pasożytami. Z objawów to stany podgorączkowe, drżenia mięśni, drobne zwloknienie w szczytach obu płuc, kołatania serca LV 47 drobne zwłóknienia w lewej komorze , przewlekłe zapalenie j.grubego i obrzęki w okolicach potylicy. W badaniach wykluczono prawie wszystkie choroby z przeciw cial igg toksoplazmoza 410 igm 0.30 igg toxokaroza 4 igm 3 , irsinia igg 3 igm2 filarioza pobrana w dzień igg 1. Kiedyś objawy były podobne ale nie było zwloknien w sercu czy płucach możliwe że to toxoplazmoza bylem leczony 6l temu w ciemno zentelem 3x i później 2tab po tygodniu plus enterol i miałem spokójdo teraz czy możliwe żeby takie objawy były od toxoplazmozy może jakieś sugestie? Nikt nie wie co mi jest bolą mnie wszystkie stawy nie przyswajam oraz nie trawie . Mam torbiele w zatokach zebodolowych których nigdy nie było nie leczylem zębów wszystkie zdrowe a coś niszczy mój organizm odpływam ropa w bronhoskopii grzybów nie ma itd paciorkowiec anginosus wyszedl tylko

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że występują u Pana tak nieprzyjemne dolegliwości, które na pewno budzą pewien lęk i niepokój.

Objawy, które Pan opisują są bardzo niespecyficzne, gdzie tak naprawdę dość trudno jest zaklasyfikować do konkretnej jednostki chorobowej. Wspomniał Pan, że występują w organizmie pasożyty, jednakże nie ma takiej całkowitej pewności, aczkolwiek prawdopodobieństwo jest znaczne.

Istnieje przypuszczenie, że takie objawy mogłyby się nasilić z powodu złego leczenia w kierunku eliminacji pasożytów z organizmu. Leki, które Pan w przeszłości zastosował mogły nie usunąć całkowicie pasożytów, a tylko ich formy dorosłe, prowadząc do nagromadzenia toksyn i ich wydalin. W wyniku tego procesu mogło dojść do upośledzenia wątroby oraz jelit, przyczyniając się do przewlekłego stanu zapalnego.

Można by zalecić w pierwszej kolejności, aby oczyścić organizm z toksyn, zaczynając od naturalnych sposobów, jak zastosowanie olejów z czarnuszki, ostropestu i dyni, a także mieszanki ziół, takich jak wrotycz, czy piołun. Bardzo istotna jest również dieta eliminacyjna produkty mleczne, węglowodany oraz ograniczenie spożycia glutenu oraz różnych używek.

Jeżeli zadba się w odpowiedni sposób o jelita i detoksykację organizmu, wtedy można by rozpocząć ewentualne leczenie, o którym powinien zdecydować lekarz.

Ze względu na pewną odległość, bardzo trudno jest ocenić Pana aktualny stan zdrowia, dlatego też zalecamy wizytę u lekarza internisty oraz gastrologa. Specjalista prawdopodobnie zdecyduje o rozszerzeniu diagnostyki i dalszym postępowaniu.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-rodzaje-i-objawy-zakazen

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-charakterystyka-zarazenie-choroby-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/odrobaczenie-organizmu-czy-jest-konieczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.