Czy objawy mogą wskazywać na przewlekłe zapalenie trzustki?
Proszę o pomoc. Na co mogą wskazywać moje objawy? Przewlekle zapalenie trzustki? Elastaza w kale 303 po 4 miesiącach kolejne badanie i 500.Amylaza w krwi i moczu robiona 3x OK. Lipaza Ok 3x. Kal 3 razy bez pasozytow. Nadtrawione wlokna miesne pojedyncze i niestrawione włókna pojedyncze i roślinne i 1x pojedyncze krople tłuszczu.. Mocz 4x ok wszystko. Pasma sluzu raz widoczne liczne pozniej juz pojedyncze. Krew cala morofologia ok. Cukier ok. Tarczyca tsh i usg tarczycy i ft 3 i ft4 ok. Badanie na celiaklie z krwi wyszlo ze nie mam. 2x USG jamy brzusznej ok. OB i CRP ok. Bilirubina zawsze lekko ponad norma i bezpośrednia też lekko podniesiona choć odebrałem wyniki najnowsze i bilirubina jedna i druga w normach. Witamina b12 i żelazo potas sód ok. Trigicerydy ok. Marker ca 19-9 niski bliski 0.Heliobakter brak. Kolonoskopia i 2x gastroskopia wyszly dobrze z wycinkami też ok. Prosze o pomoc co moze byc przyczyna luznych stolcow ktore nie ustepuja niby tluszczowe bo brudza a jak sie trafi wyglad ok to plywa. Rzadko kiedy wmiare normalny. Czuje sie wmiare ok. Duza aktywnosc fizyczna. Nie pale nie naduzywam alkoholu. Dieta lekkostrawna nic nie zmienila.Przyjmowanie xifaxanu metronizodalu.prokitu i lipancrea nie pomoglo nic. Bole czasem jakies mam w roznych miejscach lekkie bardziej z lewej strony pod zebrem ale to rzadko i chwilka ukuje i tyle. Plecy w odcinku ledzwiowym bolą ale to z ciężkiej pracy jak się prostuje bardziej.co jeszcze mogę zrobić? Nie chudne, brak objawów żółtaczki.lekarz powiedział żeby żyć nie stresować się ale czy nie ma powodów do zmartwień?dodam że lipancrea nic nie zmienia. Leki na zwolnienie pasażu tez nie. Gastrolog mówi żeby się nie martwić. osłonka gastro i lacidofil nic nie zmienia.ole pojawiają się czasem lekkie po lewej stronie raz wysoko raz niżej. Wodorowy test oddechowy Sibo również ok. Jakie badania wykonac jeszcze? Pacjent 28 lat. W rodzinie nie było problemów z tego co wiem. Prosze o pomoc:(dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania
Witam. Tak. ilość wykonanych badań nie wskazuje na patologie w obrębie trzustki. Radziłbym skonsultowanie się z psychologiem bądź psychiatra aby wykluczyć psychiczne podłoże tych dolegliwości.