Jaka jest przyczyna tych wyników badań krwi u 39-latki?

Witam. Mam 40 lat. Wyniki z krwi wskazują na 300 złego cholesterolu, 303 trójglicerydów i 110 cukier to wszystko na czczo. Do tego nadwagą przy 165 cm 95 kg. Miesiączkę dostaje co 2 miesiące ginekolog twierdzi że mogą zaczynać się lata przejściowe. Z lekarstw biorę lipiforma. Badania tarczycy ok. Te wyniki zaczęły się po porodzie 5 lat temu. W ciąży przytyłam 10 kg i po urodzeniu chudłam. Jednak gdy minął rok od porodu waga zaczęła rosnąć aż do obecnej. Dziennie dużo chodzę ok 10 km. Nie spożywam cukru pije wodę gorzka kawę czy herbatę. Jem dużo warzyw, prawie w ogóle nic smażonego czy tłustego. A waga stoi nie mogę schudnąć wyniki badań cholesterolu nadal utrzymują się wysokie mimo brania lipiforma i diety. Niestety nie stać mnie na dietetyka a internista cały czas mi go sugeruje twierdząc że te wyniki są objawem mojego obżarstwa chociaz zwracam uwagę co jem i ograniczam wszystko co zle. Od 2 lat nie mogę tego zmienić. Leków na cholesterol nie dostaje bo internista twierdzi że jestem jeszcze za młoda mam 40 lat no i jeszcze co te 2 miesiące miesiączkuje więc leki mi nie potrzebne. Źle się czuje i nie wiem co dalej. Boję się o swoje zdrowie.

W celu ocenienia Pani dotychczasowej diety potrzebna byłaby dokładna analiza codziennego jadłospisu. Zapisane posiłki w formie dzienniczka żywieniowego pozwolą dietetykowi ocenić Pani jadłospis, wskazać błędy i elementy diety, które można poprawić. Obniżenie poziomu cholesterolu możliwe jest przez zastosowanie diety bogatobłonnikowej, a także ograniczenie w diecie produktów bogatych w tłuszcze nasycone oraz produktów wysokoprzetworzonych.

Jeżeli będzie Pani chciała, żebym przeanalizowała Pani jadłospis zapraszam do kontaktu mailowego: dietoterapia.gdynia@gmail.com.