Ucisk za mostkiem promieniujący do szyi i lewego barku

Witam, nie wiem od czego zacząć więc zacznę od początku. Mam 22 lata wzrost 188cm, od małolata jadłem dużo fast foodów, prowadziłem nieregularny tryb życia, mając 18 lat dużo trenowałem na siłowni, wtedy porzuciłem fast foody ale jadłem dużo suplementów (kreatyna, bcaa, gainer, przedtreningówki, białko, białko na noc, potreningówki czasem) i tak trwalo to gdzies 4miesiące i z 64kg przytyłem do 85kg(dużo jadłem i trenowałem 5x w tyg na siłowni często grałem w piłkę nożną). Jednak przyszedł okres na studia, poszedłem na informatykę i porzuciłem siłownię. Wróciłem do fast foodów, praktycznie się przestałem ruszać, mało spać, doszło jeszcze palenie papierosów oraz picie energetyków. Wtedy miałem 19 lat i do 21 roku zycia przytyłem z 85kg do 114kg. Już czułem się ociężały , mialem codziennie zgage Do lekarzy nie chodzilem, nie dbalem o swoje zrowie, jak cos dolegalo mi jak ta zgaga utrzymujaaca sie praktycznie przez dwa lata to poporstu nie myslalem o niej tylko bralem tabletki na zgage i przechodzilo. Stwierdziłęm że pójdę na siłownię i zbiję wagę, jednak byłem zmeczony i sięgnałem po przetreningówkę - zrobiłem ciężki trening i po treningu jakoś złapało mnie serce, miałem wysoki puls(nie wiem jaki bo nie mierzylem ale czulem sie slabo i czulem ze serce mi wali), się utrzymywwał gdzieś z 30-40min, wróciłem do domu wziąłem magnez i po jakims czassie przeszło. Więc pomyslalem ze to o zbyt gwaltownego treningu i nic z tym nie zrobiłem, ale jakos mialem uraz do silowni po tym i dalej jadlem, juz troche rzadziej fastfoody. Minelo 7 miesięcy i stwierdzilem ze musze brac sie za siebie i zczalem stopniowo mniej fastoodow jesc i mniej palic papierosow. Minelo 5 miesięcy i schulem z 114 do 105 kg sama dieta(Jednak nadal pilem sporo energetykow). Był grudzien. Przestalem pic energetyki na okolo tydzien. Chcialem zaczac wiecej przebywac na podworku i poszedlem z kolega na elektryczne hulajnogi. (Wiem ze byl grudzien i snieg - nie byl to najlepszy pomysl). Wpadłem w poślizg i nie wiem tak jakbym się przestraszył albo cos(ale wczesniej tez wpadalem w poslizgi bo jezdzilismy pare godzin i nic nie bylo) jednak tym razem nagle zlapalo mnie serce(mniej wiecej czulem sie jak po silowni gdy mnie zlapalo wtedy(rok wczesniej tak silownia byla od tego zdarzenia). Utrzymywal sie puls okolo 30 min ale tym razeem zadzwonilem po pogotowie. Pogotowie przyjechalo mialem puls 220. Niestety w karetce sie popsulo ekg jakims cudem i nie dali rady mi zrobic. Wstrzykneli mi jakas substancjee i serce zwolnilo. Ekg w szpitalu nic nie wykazalo niepokajacego, wyniki krwi dobre. Zapisalem sie potem do prywatnej kliniki i tam tez zdrobilem ekg i echo serca i holtera tez bylo w normie - ale podczas tycch badan nie mialem "ataku", badalem tarczyce tez jest w normie(mialem tez usg tarczycy tez w normie). Teraz mam czesto tak ze dretwieje mi glowa i policzki odd tamtego zdarzenia, tez czesto w nocy sie wybudzam z mocnymi dreszczami i serce mi szybciej bije ale przechodzi po 2-3minutach. Raz mialem takie uczucie jakby mega szybko krew mi w glowie krazyla, czulem sie jak na kolejce gorskiej, takie przeciazenie w glowie i coraz sszybciej jakby krew mi krazyla i nagle poczulem takie jakby uderzenie mlotkiem w serce i znowu tak ziwnie przyspieszylo ,ale tylko na 2-3minuty. Lekarza mowia ze najprawddopoddobniej to nerwica. Aktualnie waze 99.8kg. Prowadze rygorystycznaa diete, nie pale papierosow nie pije energetkow, ani nawet herbaty. Lekarz kardiolog powiedzial ze to pewnie przez zle odzywianie i ze teraz moze mi serce kolatac jak organizm do normy wraca. Nie wiem co o tym sadzic, czesto mnie ssciskaa za mostkiem i tak promieniuje do szyji i lewego barku czuje jak serce mi przyspiesza i czesto czuje dusznosci oraz zwroty glowy. Kupilem sobie zegarek ktory pokazuje mi caly czas moje tetno - podczas spokojnego chodzenia mam tetno 112-125, barddzo malo sie ruszallem i nadal malo sie ruszam. Caly czass jestem przemeczony, nogi mam dziwnie ciezkie. Od pol roku rowniez czuje kucie w stopie, przy piecie po wewnetrznej stronie stopy. Myslalem ze samo przejdzie jednak nadal czesto kuje. Prosilbym o rady, wiem ze moze duzo rzeczy byc nie tak w moim organizmie. Czesto tez mnie oczy bola, czuje taki uscisk w oczach. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

A czy była wykonywana próba wysiłkowa? Konieczna ponowna wizyta u kardiologa oraz lekarza poz aby wykonać podstawowe badania z krwi