Co może być przyczyną nagłego wzdęcia brzucha?

Witam.Co może być przyczyną nagłego wzdęcia brzucha,utrzymującego się czasami nawet do tygodnia.dbam o dietę,nawodnienie,czynnie uprawiam sport.Z badań gastroskopii,nic nie wynika ,z usg jamy brzusznej również.Nie jadam produktów wzdymajacych,smażonych,jak również unikam napojów gazowanych i nadmiaru owoców czy słodyczy.Jednego dnia mam brzuch płaski a kolejnego wyglądam jakbym nagle przytyła z 5 kg,co również daje się odczuć przy zakładaniu ubrań.Nie wiem już gdzie szukać problemu.

Jeśli razem ze wzdęciami występują zaparcia lub stolec w postaci małych grudek/cienkiego ołówka naprzemiennie ze stolcem wodnym może Pani cierpieć na zespół jelita drażliwego. Przy takim schorzeniu powinno dostarczać się mniejsze ilości błonnika pokarmowego. Warzywa i owoce powinno się przyjmować w postaci puree, soków czy przecierów, a temperatura potraw nie powinna być umiarkowana. Wykluczyć należy warzywa strączkowe, cebulę, selery, owoce niedojrzałe, ze skórką i suszone.