Dieta przy braku energii i senności

Witam. 3 lata temu zacząłem dietę białkowa. Schudłem 30 kg w 8 miesięcy. Od ok roku zacząłem czynnie uprawiać sport tj siłownia rower. Problem w tym że od czasu diety jestem senny, zmęczony, brak mi energii. Morfologia, tsh, elektrolity, cholesterol oraz glukoza w normie. Tylko hemoglobina w minimum tj 14. Jestem blady. Mam skłonnośc do siniaków. Lekarz przepisał mi żelazo i trochę się poprawia ale proszę o poradę co i jak jeść żeby odzyskać energię i mieć siłę oraz dobre samopoczucie.

Dzień dobry,

Dieta dukana nie jest zdrowa bezpieczna dla organizmu. Negatywne wpływa na nerki, wątrobę, kości, a także układ nerwowy.

Sugerowałabym wykonane dodatkowo badań sprawdzających stan wątroby i nerek tj. AlAT, AspAT, bilirubina, kreatynIna, badane ogólne moczu.
To dieta silnie zakwaszająca organizm, w związku z tym należy go trochę zalkalizować. Proszę kupić preparat ALKALA N i przyjmować przez 30 dni zgodne z zaleceniami na opakowaniu. Proszę pamiętać o badaniu pH moczu - testy są w suplemencie.
Proszę przez 2-3 dni w tygodniu jeść produkty alkalzujące - warzywa, owoce, żółtko jaj, mleko, kasza jaglana, kasza gryczana, orzechy włoskie, oliwa z oliwek, olej lniany, migdały, jogurt naturalny. Proszę także pić dużo wody wysokozmneralzowanej np. Muszyna, Muszynianka.
Zalecana jest zielona herbata - 2 filiżanki dziennie.
Czy stosuje Pan dalej jakąś dietę. Proszę zapoznać się ze wskazówkami zawartymi w tym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania
Proszę także suplementować dietę tranem np. Tran Mollers Forte - 3 kapsułki podczas posiłku - uzupełnienie diety w kwasy omega-3 i witaminę D.
Po tygodniu poprawa powinna nastąpić, jeśli nie są uszkodzone nerki i wątroba.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Ma Pan anemię. Proszę udać się do dietetyka, który wyprowadzi Pana z takiego stanu i nauczy racjonalnego odżywiania. Dieta białkowa szybko przynosi efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej, jednak jest opłakana w skutkach, czego Pan jest przykładem.