Co może być przyczyną kilkudniowych mdłości?

Co może być przyczyną kilkudniowych mdłości? Czy mogę być w ciąży? Od około 3 tygodni cały czas mnie mdli. Zwykle rano jest w porządku, a mdłości nasilają się w ciągu dnia, zwłaszcza wieczorami. Od 3 miesięcy stosuje antykoncepcje hormonalną ginoring krążek dopochwowy. W sobotę 29 października o 22 wyjęłam krążek, krwawienie pojawiło się 4 dni później. 5 listopada o 22 miałam włożyć kolejny krążek, jednak zasnęłam i przebudziłam się przed 3 w nocy i wtedy to zrobiłam z około 5 godzinnym opóźnieniem. Tydzień później w kolejną sobotę kochałam się z partnerem bez prezerwatywy, ale nie skończył w środku. Tydzień przed wyjęciem tego krążka zaczęłam mieć mdłości, tkliwe i spuchnięte piersi i bóle krzyża i podbrzusza. Te objawy występowały u mnie już wcześniej przed i na początku miesiączki więc mnie to nie zaniepokoiło. 26 listopada w sobotę wyjęłam krążek, jednak do czwartku nie dostałam okresu a dolegliwości nie ustały. Zrobiłam wtedy test ciążowy i wynik był negatywny. Następnego dnia rano zaczęłam plamić delikatnie na brązowo. W sobotę rano zrobiłam kolejny test, który również był negatywny. Wieczorem o 22 włożyłam kolejny krążek. Delikatne, brązowe plamienie trwało do poniedziałku, jednak nie było żadnej czerwonej krwi tylko brązowa wydzielina. Bóle krzyża ustąpiły, podbrzusze tylko czasami mnie trochę zakłuje, piersi nadal są spuchnięte a mdłości dokuczają mi coraz bardziej, dzisiaj cały dzień miałam wrażenie że zaraz zwymiotuje. Ciężko mi się też oddycha od jakiegoś czasu. Moja dieta w ostatnim czasie się nie zmieniła znacząco, mam trochę więcej stresu, ale nie sądzę że do tego stopnia żeby to było powodem tych mdłości. Czy mogę być w ciąży mimo negatywnych wyników testów?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje wiele przyczyn pojawienia się mdłości. Ciąża jest tylko jedną z nich. Mdłości mogą występować także z powodu nietolerancji pokarmowych, migreny, zapalenia błony śluzowej żołądka lub innych chorób układu pokarmowego.

Więcej na ten temat pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow.

Ponadto mdłości są także jednym z częstych działań niepożądanych krążka dopochwowego Ginoring. Producent Ginoring informuje w ulotce, iż mdłości (nazywane również nudnościami) mogą występować nawet u 1 na 10 kobiet. Proszę więc udać się do ginekologa, być może konieczna będzie zmiana metody antykoncepcji.

Jeśli testy ciążowe są negatywne, a od ostatniego stosunku minęło co najmniej 14 dni, to można je uznać za wiarygodne.

Inne pytania o krążek Ginoring znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-czasie-7-dniowej-przerwy-w-stosowaniu-ginoring-mozna-bezpiecznie-uprawiac-seks,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-po-stosowaniu-ginoringu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.