Jakiego specjalistę warto jeszcze odwiedzić?

Witam. Ze względu na problemu z brzuchem ( zawroty głowy i mdłości ) poszedłem do psychiatry. Myślałem,że w/w objawy obniżony nastrój to depresja. Stwierdzono u mnie stany lękowo-depresyjne. Zacząłem przygodę z Asertin, po którym cierpiałem na bóle brzucha i jelit. 2 miesiące później zmieniono lek na Asentre, po którym zacząłem mieć rozmazujacy się wzrok na wieczór. Jakieś 2 tygodnie temu doszło zapalenie wirusowe krtani i zawroty głowy, temperatura. Na SOR zalecenie żeby odstawić SSRI, podwyższone lekko CRP, wskaźniki trzustkowe i cholesterol. SSRI odstawione jakieś 2 tygodnie temu, zawroty głowy trochę mniejsze ale nadal mam rozmazujacy się wzrok. W dzieciństwie w rezonansie 2 stare ogniska niedokrwienne zwężona tętnica prawa szyjna. W między czasie gastrolog stwierdził IBS gastroskopia na sprawdzenie czy to nie celiakia. Dodatkowo do sprawdzenia tarczyca kortyzol. Jakiego specjalistę warto jeszcze odwiedzić ? Co to może być ? ( Obniżony nastrój, brak siły, dreszcze, gęsią skórka, zawroty głowy, nadmierna senność, brak energii)

Witam Pana,

Jeżeli lekarze stwierdzili u Pana stany lękowo-depresyjne, to zapewne

tak jest i należy je jak najszybciej skutecznie wyleczyć.

Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą zaburzeniom depresyjno-lękowym.

Postawioną diagnozę można potwierdzić lub wykluczyć tylko podczas osobistej

konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,

które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia zaburzeń depresyjno-lękowych

jest psychoterapia.

Zachęcam Pana do podjęcia odpowiednio dopasowanej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń depresyjno-lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska

Pan spokój, harmonię wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/

Lek. Bianka Małczuk

Witam,

Opisywane przez Pana objawy są niespecyficzne, czyli nie wskazują jednoznacznie na konkretną chorobę. Sugeruję w pierwszej kolejności konsultację u lekarza rodzinnego, a następnie konsultację neurologiczną i okulistyczną.