Jakie są przyczyny takich objawów u 26-latka?

Witam. Mam 25 lat mężczyzna. Szukam pomocy z moim problemem, z którym borykam się dłuższy czas i przy okazji nabawiłem się nerwicy (leczenie psychiatryczne wdrożone). Mianowicie mam masę dziwnych chaotycznych objawów na całym ciele: dziwne bicia serce/żył i pochodnych po wstaniu z łóżka / dynamicznym ruszeniu. Nad sercem/na górze serce. Okolice.gornej części aorty czuje kilka bardzo silnych uderzeń serca (lub pulsu). Jakbym miał opisać to swoimi słowami - taka niewydolność serca, jakby przez tą chwilę nie dawało rady ale po chwili się stabilizowało. Kardiolog zrobiony ekg usg próba wysiłkowa i NIC nie wykazało. Dodatkowo duszności/problemy z oddechem. Od wielu lat mam wrażenie jakby mój oddech jest taki nazwijmy płytki, często nie satysfakcjonujący, powoduje to przy okazji że w trakcie aktywności fizycznej od razu mam zadyszkę (ale biegać dalej mogę i będę dyszał strasznie ale dam radę). Z biegiem czasu doszły takie objawy jak: nerwobóle w klatce piersiowej, kręgosłupie, przechodzący prąd (chyba nerwoból) przez całe ciało np przez rękę czy kręgosłup, rzadziej uderza w nogi), do tego napięciowe bóle głowy (ale może przez nerwicę) w przypadkowych miejscach głowy, nie jakimś konkretnym, dodatkowo mam wiecznie baardzo zimne dłonie. W zimę żadne rękawiczki nie dają rady, a w okolicach 10 stopni są bardzo zimne. 3-4 stopnie i są praktycznie zamarznięte i sztywnieją, w nocy coraz częściej drętwieje mi lewa ręką a w prawej bolą palce - przechodzi po rozruszaniu, w ciągu dnia widać że mam problemy z oboma nadgarstkami z naciskiem na ból kciuków, dodatkowo odkąd pamiętam mam 'wąskie' gardło jak jem obiad czy bułki często mi jedzenie zatrzymuje się w gardle i muszę popić wodą by przeleciało, miewam ataki ciepła na twarzy - górna część policzka robi się ciepła i jakby piecze coś ala po opalaniu (nawet w zimę), do tego regularnie czuje sie zmęczony i ogólnie samopoczucie że najchętniej bym sobie odpoczywał w łóżku, często mam taką mgłe przed oczami że patrzę na krajobraz przed sobą (głównie ja zewnątrz) i czuję sie taki zamroczony, oczy się przymykają i czuję jakby świat mnie przytłaczał coś w tym stylu, masa dziwnych objawów jakby organizm powoli zaczął się sypać. Kardiolog robiony dwukrotnie i nic. Z krwi wszystkie podstawowe badania są w porządku poza troszkę podwyższonym cholesterolem i trojglicerydami 225 i 150. Bolerioze wykluczona, w międzyczasie neurolog zdiagnozował lekką tezyczke, ale leczenie nie przynosi rezultatów ansama tężyczka z krwi wzorowo wszystko. Lekarz zakaźny nic nie znalazł. Z ważnych informacji na mój temat które.moga być przydatne: raczej siedzący tryb życia, ale bez przesady; zdecydowanie od dłuższego czasu mam problemy z kręgosłupem, moja dieta jest bardzo biedna, nie jem w ogóle warzyw i mało owoców, głównie mięso, jakieś bułki z czymś, czasem coś słodkiego/słona przekąska. Waga 93kg przy 180cm lekka nadwaga od wielu lat. lekarze rozkładają ręce, urywa się z nimi kontakt bo nie wiedzą gdzie dalej poprowadzić. Sprawdzając wszystkie istniejące choroby świata moimi tropami są lub były: bolerioza pasowała idealnie, że mam ją ukrytą ale wykluczylem z krwi, choroba układu krążenia.. ale gdzie szukać jak kardiolog nic nie wymyślił? Problemy z układem nerwowym, ale gdzie szukać przyczyny? Neurolog zbadał od stóp do głowy i poza tężyczka nic mądrego nie wymyślił, myślałem też o tarczycy jakas niedoczynność/Hashimoto bo robiłem tylko TSH to wynik około 2.5, myślałem o jakimś niedotlenieniu mózgu czy czymś w tym stylu (często leżąc czuje na głowie bicie serca, czy przy uchu). Tak na prawdę wiele schorzeń by pasowało a ja już powoli się poddałem gdzie znaleźć przyczynę. Pozdrawiam

Witam,

szkoda, ze nie podał Pan informacji co na te opisane objawy wypowiedział się lekarz psychiatra, czy wiąże te wszystkie opisane objawy zaburzeniem lękowym, depresja, nerwica, może modyfikacja leczenia farmakologicznego.

Nic nie stoi na przeszkodzie udać się do dobrego naturopaty który podejdzie do Pańskich problemów holistyczne w poszukiwaniu jak pomóc w Pańskich problemach zdrowotnych.

Naturopata zajmie się również zdrowym żywieniem oraz ustaleniem aktywności fizycznej.

Jeśli się Pan zdecyduje na taką wizytę proszę ze sobą zabrać całą posiadaną dokumentację medyczną w raz z badaniami z krwi.

Pozdrawiam