181 cm, 80 kg - czy to prawidłowa waga?

Ciągle myślę, że muszę schudnąć, ale niestety mi to nie wychodzi. Najdziwniejsze jest to, że moja waga może różnić się o 3 kg w przeciągu 2 dni. Czym to jest spowodowane? Jaka dieta mogłaby mi pomóc w zrzuceniu kilku kilogramów, przez które czuje się brzydsza i gorsza? Mam 17 lat. Większość dnia spędzam w szkole. W domu jeżdże na rowerze stacjonarnym, bawię się na piłce do fitnesu. W mojej rodzinie wszyscy są raczej szczupli. Nigdy nie byłam u lekarza w sprawie swojej wagi. I dzień (powszedni): 6:00 herbata z cytryną + 2 łyżeczki cukru, 10:30 kanapka z wędliną, sałata, pomidor, ciemne pieczywo, 14:00 zapiekanka, 17:00 wafle ryżowe x2. W ciągu dnia litr soku pomarańczowego. II dzień (weekend): 9:00 jajecznica z 2 jajek, herbata z cytryną + 2 łyżeczki cukru, 13:00 ziemniaki, kotlet schabowy, buraczki, pucharek lodów, sok pomarańczowy, 17:00 wafle ryżowe x2. Choruję na łuszczycę od 9. roku życia. W wieku 10 lat smarowałam zmiany na skórze maściami sterydowymi.

Witam,

Twoje BMI, odniesione do siatki centylowej, odpowiada obszarowi lekko powyżej 90 centyla, czyli niewielkiej nadwadze. Niemniej nie mogę "wydać" jednoznacznej oceny jej prawidłowości, ponieważ wpływa na nią szereg czynników (m.in. "grubość" kośćca, zawartość wody, czy tk. mięśniowej w organizmie). Najlepiej więc udać się do lekarza, który wie jak rozwijałaś się do tej pory.

Różnica masy ciała może wynikać z kilku rzeczy:
1. częstotliwości wypróżniania
2. ilości spożytych pokarmów
3. ilości wypijanych płynów
4. dnia cyklu miesięcznego
5. skłonności do obrzęków.

Zbędnych kcal w Twojej diecie, dostarczają wypijane w ogromnych ilościach soki (1l to bardzo dużo, wystarczy Ci szklanka takiego napoju), cukier do słodzenia napojów, fast-food'y. Błędem jest także omijanie śniadania.

Odwiedź stronę: http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
Polecam Ci zwiększenie dawki ruchu i uregulowanie pór posiłków (optymalnie co 3 h). Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.

Pozdrawiam