Czym mogę zregenerować śluzówkę żołądka?

Mam nawracające bóle żołądka po readykacji Hb, bóle są piekące i czuję, że puchnie mi przewód pokarmowy (nie mam zgagi ani nieżytu) jestem po dwóch gastro, na diecie bezglutenowej , bez laktozowej i eliminacyjnej (alergia krzyżowa na pyłek brzozy) i mam nadwrażliwość na nolpaze. Czym mogę zregenerować śluzówkę żołądka, bo ból dokucza mi od 6 miesięcy po kuracji antybiotykami. Będę wdzięczna za radę, bo odwiedziłam juz kilku gastro i gastroenterologów.

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na odbudowę śluzówki jelita będzie spożyanie probiotyków. Tylko Uwaga! Ważne, aby te probiotyki były w postaci płynnej. Najlepiej zaopatrzyć się w koncentrat (dostępne przez internet lub w zielarniach). Przez te, że są w postacji płynnej nie obciążą dodatkowo wątroby a zaczną zasiedlać się zdrowe bakterie już od jamy ustnej. Jestem przekonana, że to pomoże i znacznie złagodzi nie przyjemne objawy. Proszę je spożywać 3 x dziennie 3 łyżki ze szklanką wody przegotowanej i wystudzonej.
Kolejnym dobrym sposobem jest spożywanie oleju lnianego ( dobrej jakości - ciemna butelka szklana). Lecz proszę najpierw sprawdzić, czy nie podrażnia jelit (jeżeli tak to przejść na olej z orzechów włoskich) - 2 x dziennie 1 łyżka, popić wodą.

Mam nadzieję, że moje rady okażą się pomocne.

Pozdrawiam,
Mgr Olga Marzol