Dlaczego miałam ucisk w gardle i odbijanie?

Witam serdecznie. Wstając nagle pewnego dnia zaczęło mnie ściskać w gardle i przełyku, jak i natychmiast mi się odbijać - nawet po łyku wody. Pojawił się brak swobody mówienia, płynności, ale co najgorsze, odbijanie, wracanie wody, skurcze i różne dźwięki w przełyku ( jakby powietrze?). Co bym nie zjadł, wszystko mam jakby podniesione do góry, tak jakby żołądek i spięcie w jego okolicy. Oczywiście najgorsze są te odbijania,czasem bardzo mocne,jakby skurcze z wypychaniem powietrza i pokarmu. Oczywiście zostałem przebadany na wiele sposobów i też zauważyłem po czym czuję poprawę. Badania : Gastroskopia i kolonoskopia - wszystko ładnie i pięknie, bez bakterii HP i zmian i bez cech refluksów, bez przepukliny. Manometria - zaburzenia motoryki trzonu przełyku miernego stopnia, zaburzenia spastyczne górnego zwieracza, fale w 70% LES dość niespeczyficzne, 30% fal prawidłowe.Ciśnienie dolnego zwieracza prawidłowe. W badaniach krwi - niski cholesterol całkowity 86 i niskie próby wątrobowe - ALAT 8 Reszta w jak najlepszym porządku. Zauważyłem, że gdy wypiję kawę, często wszystko jakby schodzi w dół, takie uczucie odpuszczenia i na chwilę mija problem z odbijaniem, lecz to pojawia się rzadko. Najczęściej po wypiciu kawy,soku z cytryny,bądź na drugi dzień po wypiciu drinka. Cały czas mam jakby skurcze żołądka i przełyku, uczucie nie do opisania, brak możliwości najedzenia się do pełna i co najciekawsze - lekarz mówi, nie wiem co panu jest, IPP nie działa, zirid nie działa, debretin nie działa i wysyłają do domu z no spą... Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dzień dobry,

zapoznając się z objawami i diagnostyką jaką Pan przeszedł brakuje jeszcze diagnostyki którą warto wykonać przy opisanych objawach badanie kału na pasożyty.

Nic Pan nie napisał kto przeprowadzał konsultacje lub prowadzi leczenie chodzi mi o specjalizacje opisane objawy powinien być z konsultowany przez specjalistę gastrologa który jest odpowiednim lekarzem aby wyjaśnić opisane przyczyny dolegliwości na wizycie stacjonarnej.

Warto objawy z konsultować również lekarzem psychiatrą oraz dietetykiem klinicznym.

Zastanawia się Pan dla czego z psychiatrą a to dla tego aby wykluczyć zaburzenia lękowe, nerwice, depresje które są również odpowiedzialne za zaburzenia całego zespołu pokarmowego.

Dietetyk kliniczny specjalizuje się w zdrowym żywieniu i dopasowuje dietę do stanu zdrowia.

W sytuacji zdrowotnej w której obecnie się Pan się zmaga będzie również dobrym rozwiązaniem. To specjalista, który posiada szeroką wiedzę na temat podstawowych jednostek chorobowych, których leczenie może wymagać zmian nawyków żywieniowych np w chorobach przewodu pokarmowego. Orientuje się, jak podejść do żywienia w chorobie i jak dopasować dietę, aby zatrzymać jej rozwój i pomóc wrócić pacjentom do pełnego zdrowia i dobrego samopoczucia a więc warto z korzystać z dobrego dietetyka który również współpracuje z lekarzem prowadzącym leczenie.

Pozdrawiam