Triceps: jak ćwiczyć?

Witam. Mam 13 lat, 166 cm wzrostu i ważę 52/53 kg. Ostatnio nadłamałem rękę w okolicach przedramienia i jestem już tydzień po zdjęciu szyny. Jakie ćwiczenia mógłbym stosować na triceps? I przy okazji, jaką dietę powinienem stosować do ćwiczeń (nie chcę się odchudzać)? Z góry dziękuję za odpowiedzi <--- d; Maciek.

Witam,

Uważam, że powinieneś zwrócić się do rehabilitanta, ponieważ z mojej strony nie mogę Ci polecić ćwiczeń. Jedyne ćwiczenie, które nie obciąży zanadto uszkodzonej ręki to http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenie-na-miesien-piersiowy-wiekszy-i-trojglowy-ramienia-z-wykorzystaniem-przyrzadu

Jeśli chodzi o dietę na przyrost masy mięśniowej, powinieneś się z nią wstrzymać, aż do całkowitej rehabilitacji ręki. Później natomiast połącz trening siłowy z zaleceniami żywieniowymi.

- przede wszystkim unikaj słodyczy i produktów fast food, a także słodzonych, gazowanych napoi, które dostarczają pustych kalorii i nie budują masy mięśniowej, ale tłuszczową,

- zwiększ częstość posiłków - przynajmniej 3 duże posiłki i 3 przekąski (tak aby spożywać minimum 5 posiłków dziennie),

- odstęp między posiłkami nie powinien być dłuższy niż 3 godziny. Staraj się jeść co 2-3 godziny,

- jedz przekąski wysokokaloryczne, o małej objętości - zdrowe i pożywne, np. orzechy, koktajle mleczne, mleczno-owocowe, jogurty naturalne, suszone owoce,

- nie przejadaj się, ale jedz większe posiłki niż do tej pory (musisz zwiększyć podaż kalorii o około 300-400 kcal),

- zwiększenie podaży energetycznej można osiągnąć poprzez dodatki takie jak - do płatków dodaj jogurt, suszone owoce, banany, miód czy orzechy i nasiona.

- przed treningiem na około 2 godziny jedz posiłki zawierające węglowodany złożone - ryż, makaron, kasze, produkty pełnoziarniste (pieczywo, płatki, otręby),

- po treningu jedz produkty zawierające cukry proste - owoce świeże lub suszone (mogą być w połączeniu z białkiem, np. koktajl owocowo-mleczny),

- jedz produkty bogatobiałkowe, ale uważaj na zawartość tłuszczu (najlepiej wybieraj produkty chude i półtłuste - unikaj tłustych) - produkty mleczne, ryby, warzywa strączkowe,

- jedz drób (bez skóry) i ryby (także tłuste), unikaj mięs tłustych i smażonych,

- nie zapominaj o warzywach i odpowiedniej podaży płynów!

Pozdrawiam.