Co robić z tym bólem gardła po infekcji?

Witam od 3 msc źle się czuję najpierw miałam chore gardło potem okazało się że to astma oskrzelowa. Wzięłam antybiotyk sunnamed. Pomogło z tym że w tym samym czasie zaczęły bardzo mnie boleć mięśnie stawy praktycznie całe ciało. Zaczęły mi chodzić po ciele rakie prądy. Lekarka wysłała mnie na badanie krwi. Morfologia ok crp ok. Kineza kreatynowa też ok. Jonogram ok. Zbadany tylko sod i potas. W tym samym czasie bardzo zaczęły boleć mnie plecy. Rtg kręgosłupa wyszło dyskopatia l4/s1. Kreg przejściowy l5. Byłam u nerologa jednego zbadał mnie czekam na rezonans. Poszłam do kolejnego bo wciąż źle się czuję mam zawroty głowy. Prądy wciąż chodzą mi po ciele. Jestem osłabiona. Cały czas mam osłabione mięśnie. Lekarka rodzinna stwierdziła że uszkodziły się nerwy obwodowe. Poszłam do kolejnego neurologa i też w sumie z badania nic nie wyszło ale kompletnie nigdzie mnie nie wysłali. Od 3 msc bardzo się źle czuje. Bóle nie mijają. Co to może być.? Byłam jeszcze na rtg płuc wszystko ok. USG jamy brzusznej ok. Plecy pobolewaja ale nie aż tak bardzo. Chciałam zaZnaczyc że Od momentu tej grypy nie działają na mnie żadne leki Przeciwbólowe.. Biorę tylko neurovit.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W przypadku braku poprawy lub nawracaniu objawów, zalecamy rozszerzenie diagnostyki o niektóre badania oraz ponowną konsultację z lekarzem internistą. Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie określić źródło takich dolegliwości.

Istnieje pewne przypuszczenie, że pierwotna infekcja, na którą Pani zachorowała spowodowała takie objawy ze strony układu nerwowego, jak odczuwanie drętwienia, osłabienie, czy bóle mięśni. Możliwe, że przeszła Pani infekcję Covid- 19, która dała takie powikłania. Dla pewności zalecamy Pani sprawdzić stan przeciwciał, żeby wiedzieć, czy miała Pani styczność z tym wirusem.

Z dodatkowych badań można by zalecić wykonanie EMG mięśni, czyli ocenę przewodnictwa nerwowego w mięśniach, a także określenie w surowicy krwi przeciwciał odpornościowych, ferrytyny, prób wątrobowych oraz kreatyniny. Można jeszcze dodatkowo wykonać badanie na przeciwciała przeciwjądrowe ANA, żeby móc wykluczyć choroby tkanki łącznej.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/emg

https://portal.abczdrowie.pl/bole-miesni

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-ukladowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.