Zaleczona anemia z niedoboru żelaza

Niedawno po 7 latach zaleczylam anemie z niedoboru żelaza.Okazało się że mam ją z wyjaśnionych powodów. Jestem na diecie z tego powodu.Mam 164 wzrostu a moja waga niestety nadal utrzymuje się między 40-45 kg. Zjadam od 6 do nawet 10 posiłków dziennie.Zdaza się że co godz muszę jeść. Jem mięso warzywa owoce.Pije soki i napoje niegazowane.Ale niestety nadal nie przybieram na wadze a niekiedy i spadam. Biorę leki na astmę rupafin i pulmicord i tab Microgynon.Co moge jeszcze zrobić aby przytyć?

Dzień dobry, nie wspomniała Pani o spożywaniu węglowodanów w postaci kaszy, ryżu, chleba i ziemniaków. Dostarczają one energii. Być może Pani dieta jest w nią zbyt uboga i stąd problemy z przytyciem. W przypadku nietolerancji na gluten lub celiakii należy ograniczyć źródła węglowodanów złożonych do kaszy jaglanej, gryczanej, ryżu, komosy ryżowej i ziemniaków. Obok nietolerancji na gluten moga wystepować również inne. Być może ma Pani problemy z trawieniem i wchłanianiem (celiakia). W efekcie duża ilość jedzenia nie jest wykorzystana przez organizm. Anemia jest jednym z objawów celiakii.