Jak leczyć hemoroidy i pieczenie odbytu?

Witam. Mam pewien problem od sierpnia mam zaparcia,co przed tem nie było problemem chyba że sprzecznie raz na jakiś czas. W roku szkolnym było dobrze chodziłam do toalety codziennie rano w lipcu także było w miarę dobrze. We wrześniu byłam z tym u lekarza rodzinnego przepisał mi tabletki które pomogły tylko na jakiś tydzień do tego bolała mnie głowa. Głowa owszem przestała bolec ale zaparcia nadal są. Robiłam badania krwi ale wszystkie badania wyszły dobrze na tarczycę także. Raczej nie może być spowodowane to dieta ponieważ jem dużo warzyw,owoców,chleba razowego,płatków owsianych,mniej tłuszczy pije 2l wody dziennie. Codziennie oprócz weekendu chodzę do szkoły mam 3 wf 2 dni praktyk (gastronomia) po szkole zazwyczaj robię coś w domu sprzątam itd jem zazwyczaj 4-5 razy dziennie mój przykładowy jadłospis : Śniadanie : 100g płatków owsianych,łyżka masła orzechowego,rano na czczo łyżeczka miodu z ciepłą wodą szklanka wody 2 śniadanie: jabłko,pół jogurtu naturalnego,pół kromki chleba żytniego z plasterkiem wędliny (kurczak w galarecie) Obiad: 200g mięsa mielonego z indyka wymieszane z przyprawami i upieczone w piekarniku, pół brokuła,kasza kuskus 6 łyżek Kolacja: 1,5 kromki chleba żytniego,3 plasterki wędliny (kurczak w galarecie),pół jogurtu naturalnego,dwa niewielkie pomidory, herbata bez cukru 2l wody w w ciagu dnia. Mam zaparcia cały czas lub 2 tyg temu codziennie nie do końca,brak parcia na stolec. Po polowce środku przeczyszczającego mogłam się wypróżnić na następny dzień nic a nic. Stolec nie jest twardy,do tego czuję się cały czas zmęczona,brak ochoty na cokolwiek,pobolewanie głowy,sucha skora,zle samopoczucie. Nie jem słodyczy a ni pizzy itd. wzdęcia brzucha,rzadko ból brzucha. Do tego hemoroidy jakby raz były raz nie wtedy pieczenie i swędzenie odbytu. Okres zawsze miałam nieregularny o 14 roku życia co parę a nawet parnascie miesięcy ostatnio miałam w sierpniu i to tylko plamienia. Mam 18 lat 161cm wzrostu,46 kg, przy zaparciach waga waha się do 47. Nie wiem co mam robić. Prosze o jakąś radę.

Lek. Wojciech Zygmunt

Na przewlekłe zaparcia może pani spróbować stosować leki zmiękczające stolec, takie jak dokuzan sodu (np. preparat Ulgix Laxi). Dieta jaką pani utrzymuje jest raczej zbilansowana. Być może pani dolegliwości mają naturę psychiczną. Nie łączy pani może dolegliwości ze szkołą/pracą i nauką? Być może jest to zespół jelita drażliwego przebiegający pod maską przewlekłego zaparcia. Polecam wizytę u gastroenterologa. Co do hemoroidów, stan jaki pani opisuje, nie stanowi jeszcze większego powodu do obaw, ale z pewnością powinny być one obejrzane przez lekarza. Pozdrawiam i życzę zdrowia.