Dieta Dukna - jak wrócić do prawidłowej masy ciała?

Witam. Kobieta 27 lat. Mój problem wiąże się z powrotem do prawidłowej wagi. Otóż w kwietniu 2010 zaczęłam dietę dukana. Po miesiącu przerwałam z powodu dziwnego uczucia puchnięcia.. zamiast chudnąć zaczęłam puchnąć. Od samego początku miałam zaparcia. Po diecie dukana zaczęłam się odżywiać prawidłowo według ogólnych zaleceń - dużo wody, posiłek co 3 godziny, warzywa itp. I regularne ćwiczenia - efektów brak.. poszłam do dietetyka - dostałam jadłospis na zatrzymywanie się wody w organizmie. Zrobiłam także pomiar składu ciała: Waga 78,1, bmi 24,9, tłuszcz 29,4% (23kg), beztłuszczowa masa ciała 55,1, Tbw(to chyba woda) 40,3 kg. Zaczęłam stosować dietę według zaleceń dietetyka, wodę moczopędną, zioła, odpowiednie przyprawy itd. I kontynuowałam regularne ćwiczenia, efektów brak. Hormonów nie biorę. W międzyczasie po kilku tygodniach diety zaczęłam odczuwać dolegliwość związane z jelitami/nerkami\ żołądkiem. Miałam bóle w okolicy lędźwi/nerek, także zgaga po zwykłych zdrowych posiłkach, wzdęcia, gazy. Badanie moczu wykazało szczawiany wapnia pojedyncze. Morfologia w porządku. Tsh ft 4 w normie.. zrobiłam usg. Wyszedł piasek w nerkach, duża ilość gazów obrębie zstępnicy i epicy... Ewentualne przypuszczenia nadwrażliwości jelita grubego. Zaczęłam wiązać bóle z dużymi ilościami surowych warzyw zalecanym przez dietetyka. Lekarz nie będąc pewnie z czego wynika ból przepisał leki na nerki, na stany zapalne kręgosłupa, oraz na jelita.  Po kuracji miałam powtórzyć badanie moczu, bole minęły i powracają kiedy faktycznie zjem surowe warzywa np. kapuste. Zgaga, wzdęcia, gazy mam do dzisiaj. Waga podskoczyła do wagi 81 kg. W 2 tygodnie przybyło mi 3 kg. I zostało. Prawie codziennie ćwiczę na siłownia lub aerobik. Powtórzyłam mocz-fosforany dalej występują, dodatkowo mam dużo bakterii i śluzu, dodatkowo z cytologii tez mi wyszedł stan zapalny. Przed dieta dukana nie miałam takich dolegliwości i problemów. Spotkałam się z informacjami ze dieta ta niestety ma zły wpływ na pracę nerek i jelit. Czy mogłam sobie zaszkodzić? Poszłam także ostatnio do herbalife na ponowny skład ciała - nie wiem na ile można wierzyć w wyniki takiego pomiaru-wyszło mi 35,2 % złogów, woda 49,4%, złogi jelitowe 4 kg, kości 2,7, mięśnie 51,2kg. Wiek metaboliczny 42 kg!!!!!!!!!! Dowiedziałam się, że te złogi to tłuszcz w naczyniach (cholesterol mam w normie). Nie zgodziłam się na ich kuracje, bo jest kosztowna poza tym nie wierzę w tego typu produkty, tym bardziej jak słyszę, że ruch nam nie jest absolutnie potrzebny z czym się kompletnie nie zgadzam. Wydałam już mnóstwo pieniędzy na lekarzy badania produkty moczopędne, błonnik itp. Nie mam pojęcia gdzie mam się udać, żeby otrzymać fachowa pomoc. Próbowałam także masaży, drenażu limfatycznego-nic nie pomaga. Mam cellulit na całym ciele. Jedząc gotowane mięso, unikając słodyczy i ruszając się. Czy to normalne? Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Ze względu na fakt występowania dokuczliwych objawów ze strony przewodu pokarmowego warto rozszerzyć diagnostykę w tym kierunku. Warto również powtórzyc badania krwi oraz poziomy hormonów. Występowanie obrzęków może mieć podłoże kardiologiczne lub nefrologiczne. W zakresie porady internetowej nie będzie możliwe postawienie trafnej diagnozy. Powinna Pani udać się do lekarza, który oceni Pani historię choroby oraz podejmie odpowiednie działania zmierzające do rozwiązania problemu. Cellulit może być powodowany przez nadmiar estrogenów w organizmie.