Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 8 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja opisu histopatologii

Witam, Od urodzenia mam atopowe zapalenie skóry tzwm skaza białkowa- jestem na diecie bezbialkowej,bezmlecznej, jem mięso.Leżałam w szpitalu na Oddziale Wewnętrznym ze względu na niską hemoglobinę, żelazo i inne parametry morfologiczne również nie były w normie, dodatkowo swędzą i pieką nogi pojawia się uczulenie od czerwca jest problem(2 razy byłam na pogotowiu otrzymywałam zastrzyki domięśniowe ponieważ "*wysypka"-mimo lekow alergicznych i wapna nic nie pomagalo (chrostki,wybroczyny, siniaki, swędzenie jest tylko na nogach)alergolog stwierdził że to nie alergia,dermatolog nic też nie pomógł, Internista wypisał skierowanie do szpitala w trybie pilnym w szpitalu zrobili mi gastroskopie, kolonoskopię oraz USG, badania z krwi, mocz- na posiew dostałam pierwszego dnia antybiotyk ponieważ w moczu była cała masa bakterii,po 8 dniach wyszłam ze szpitala oczekując na wyniki hist.patol rozpoznanie na wypisie: niedobór żelaza, niedokrwistość mikrocytarna,gastroskopia rumieniowa w obrębie antrum, polip pęcherzyka żółciowego,infekcja układu moczowego,podejrzenie zmiany ogniskowej w trzonie macicy,atopowe zapalenie skóry, alergia na trawy.Po 10 dniach odebrałam wynik hist.patol rozpoznanie "fragmenty normotypowej błony śluzowej jelita cienkiego ale ze znacznie zwiększoną liczbą limfocytów T w nabłonku gruczołowym kosmków jelitowych >20IEL/100EC pierwszy stopień zaniku kosmków wg skali Marsha. Jutro idę na badania moczu,morfologi, żelaza,retykulocytów.Nogi nadal swędzą i pojawiają się siniaki. Bardzo proszę o interpretację wyników. Z góry dziękuję. Ania
KOBIETA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Lek. Bartłomiej Grochot
73 poziom zaufania

Witam. Taki obraz histopatologiczny może świadczyć o celiakii. Przyczyną celiakii jest nadwrażliwość na gluten. Powoduje to zanik kosmków jelitowych co znacznie utrudnia wchłanianie np żelaza {stąd może wynikać niedokrwistość}.Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy