Co oznaczają te dolegliwości u 27-latki?
Witam ! Mam OGROMNY problem, mam 27 lat, -kaszle od 8 lat, ciągle odkrztuszam wydzielinę z reguly brązowawo-zółtą/ zielona- od tego czasu powiekszony prawdy wezel chlonny szyjny - ciągle chrzakam przez uczucie oblepionego gardła i strun glosowych - codziennie chrypa i zaniki glosu - owrzodzone gardło - codziennie z rana musze " odcharknac" brudnożółta wydzueline, ktora zalega mi w przełyku, później ciągle kaszle odkrztuszajac to dziadostwo do poludnia - mam tez problemy z zoladkiem- czeste bole/ zaparcia/ luzne stolce -swiad głowy, ciała -bardzo sucha skóra -czeste zmiany w jamie ustnej, na ustach - od przebytej choroby w Lutym ( bodajze opruyszczkowe zapalenie jamy ustnej)- pojawil sie problem z przelykaniem oraz krztuszeniem, wystepuje okresowo - uczucie dyskomfortu w gardle, czuje jakbym w przelyku miala jakies owrzodzena - łupież nawracający -osłabienie, siniaki pod oczami, wypadanie wlosow Dodatkowo problemy z kregosłupem, duzy ból w odcinku piersiowym, problem z prawa łopatką, wysoko ulozona ( w rtg- znaczna skolioza) Przeszłam przez mase lekarzy, kazdy rozklada ręce. Wykonana Gastroskopia ( wyszedl refluks krtianiowo-przelykowy- jednak lekrz twierdzi, ze to nie jest przyczyna problemu), Gazometria, Spirometria, TK płuc, Tk zatok-pogrubienie malzowin , Rezonans Głowy, wymaz z gardla- gronkowiec, Tarczyca-ok, krew ok ( jedynie eozynofile wysoko), Juz nie wiem u kogo szukac pomocy, jakie badania robic. Rodzina i ja jesteśmy załamani, bo nie mogę normalnie funkcjonowac. Myślałam o : grzybicy , pasozytach, chlamydia pneumonia, prosze o pokierowanie co robic !

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy,
Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Prawidłowo, że wykonano już niezbędną diagnostykę, która mogła wyeliminować poważniejsze schorzenia.
Objawy, które Pani opisuje są bardzo rozbieżne i trudno je będzie przyporządkować do jednej konkretnej jednostki chorobowej. Na pewno warto by było dodatkowo skonsultować się z lekarzem alergologiem, który po badaniu przedmiotowym i analizie dotychczasowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i diagnostyce.
W związku z występującymi dolegliwościami ze strony górnych dróg oddechowych, jak i przewodu pokarmowego mogłyby wskazywać na obecność pewnej alergii. Jest to na tyle prawdopodobne, że w morfologii wystąpiły podwyższone eozynofile, których wartość wzrasta głównie przy alergii oraz obecności pasożytów.
Stwierdzony refluks żołądkowo – przełykowy może być jednym z przyczyn Pani objawów.
Ponadto można wykonać jeszcze poziom prób wątrobowych, kreatyniny, ferrytyny, witaminy B12 oraz kwasu foliowego, a także analizy kału pod kątem obecności pasożytów.
W przypadku wykrycia pewnego rodzaju alergii, istnieje wiele sposobów odczulania, aby złagodzić istniejące dolegliwości.
Życzymy Pani lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/alergia-wziewna
https://portal.abczdrowie.pl/alergia
https://portal.abczdrowie.pl/eozynofilia