Problemy neurologiczne u 25-latka

Dzień dobry, mam 25 lat i moje zawroty i bóle głowy zaczęły się około 2-3 lata temu. Wybrałem się z tym problemem do neurologa, który zlecił badanie MRI z kontrastem. Opis badania to: torbiele splotów naczyniówkowych w trójkątach komór bocznych wielkości ok. 5mm. Poza tym uwidocznione struktury mózgowia zmian patologicznych nie wykazują[...] Niewielkie, przyścienne, zapalne zgrubienia błony śluzowej w zatoce klinowej / głównie po stronie prawej/ oraz w sitowiu, zatokach szczękowych i czołowych. Znacznie rozbudowany zachyłek lewy zatoki klinowej. W międzyczasie pojawiły się również bóle brzucha i wzdęcia. USG jamy brzusznej nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Neurolog stwierdził prawdopodobnie przewlekłe zapalenie zatok. Morfologia wykonana wtedy również w normie. Dopiero miesiąc temu wybrałem się do laryngologa, kiedy objawy się nasiliły - ciągłe zawroty i bóle głowy, uczucie otępienia, ściekanie wydzieliny oraz ból prawego ucha. Laryngolog stwierdził obrzęk w nosie i przepisał pronasal oraz wodę morską na miesiąc. Niestety objawy nadal się utrzymują, a także pojawiły się duszności i bóle klatki piersiowej podczas aktywności fizycznej. Uprawiałem sport regularnie i nie miałem problemów z wydolnością, a teraz kilometrowy spacer sprawia mi problemy. Kilka dni temu zostały wykonane ponowne badanie morfologii krwi, gdzie jedynymi odchyłkami od normy są: neutrocyty (NEU%) 50,7% oraz eozynocyty (EOS%) 5,5%. Zacząłem podejrzewać chorobę hodgkina chociaż nie występuje gorączka czy nocne poty. Zostało wykonane RTG klatki piersiowej (załącznik: https://i.imgur.com/oTaGNj5.png), a jego opis to: miąższ płucny prawidłowo powietrzny. Cienie wnękowe nieposzerzone. Serce rtg w normie. Chciałbym się zapytać czy na załączonym prześwietleniu widać jakieś powiększone węzły chłonne typu: piersiowe, śródpiersiowe, szyjne bądź pachowe?

RM z reguły daje fałszywe obrazy dotyczące zatok. Zatoki oceniamy głównie na podstawie Tomografii komputerowej. Nawet dając wiarę tym opisom zatok nie są one przyczyną Pana dolegliwości. Każdy człowiek po przebyciu kliku katarów nosa ma taki obraz zatok jak Pan. Trzeba szukać innych przyczyn Pana dolegliwości. Proszę się przebadać w kierunku Boreliozy oraz zrobić badanie krwi w kierunku glisty ludzkiej oraz De Dimery. Konsultacja neurologiczna.