Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 5 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gronkowcowe zatrucia pokarmowe: Pytania do specjalistów

Gronkowiec - jakie badania i jak wyleczyć?

Błagam o pomoc! Od 6 lat mam ciągle anginy ropne, bóle ucha lewego, zatkany nos, biały nalot na języku, straszny odór z buzi od 2 miesięcy. Zrobili mi wymaz z gardła, wyhodował się gronkowiec i candida powtórzyłem wyniki... Błagam o pomoc! Od 6 lat mam ciągle anginy ropne, bóle ucha lewego, zatkany nos, biały nalot na języku, straszny odór z buzi od 2 miesięcy. Zrobili mi wymaz z gardła, wyhodował się gronkowiec i candida powtórzyłem wyniki i potwierdził się gronkowiec bez grzyba. Doszła alergia ogólna na wszystko. Dostałem T*****, w środę wieczorem strasznie spuchł mi język, zacząłem się dusić. Na pogotowiu dostałem dożylnie sterydy i w tabletkach do domu, obrzęk nie zszedł. Nie wiem co mam robić, do jakiego lekarza się zgłosić i jakie badania zrobić sobie, aby zdiagnozować chorobę i ja wyleczyć? A tak w ogóle czy ten gronkowiec jest do wyleczenia? A może rozpoczyna się białaczka lub rak? Sam nie wiem. Czy gronkowiec może siać takie spustoszenie łącznie z tym językiem? Czy może zaatakować inne narządy i jak szybko się rozprzestrzenia po organizmie? Proszę o jakieś wskazówki. A i lekarz widząc wyniki badania na gronkowca natychmiast zasugerował autoszczepionkę w Krakowie. Co o tym mam myśleć?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Gronkowiec złocisty a bóle brzucha

Czy gronkowiec złocisty może powodować bóle brzucha, burczenie w brzuchu i przewlekłą biegunkę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Baljon
Lek. Paweł Baljon

Gronkowiec złocisty - wynik posiewu z gardła

Witam! Z powodu długotrwałego bólu gardła wykonałam [na wlasną rękę] badanie wymazu. Stwierdzono obecność gronkowca zlocistego. U lekarza nie bylam. Czy powinnam? Pozdrawiam i dziękuję. Halina
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy gronkowiec skórny jest zaraźliwy?

Witam.Jestem mama dwóch dziewczynek. Ostatnio u mojej czteroletniej córki w wymazie z krocza wykryto staphylococcus epidermidis wzrost+++ i escherichia coli wzrost+. Chciałabym się dowiedzieć, czy te bakterie są zaraźliwe? Jeśli tak, to w jaki sposób można się zarazić? Pytam,... Witam.Jestem mama dwóch dziewczynek. Ostatnio u mojej czteroletniej córki w wymazie z krocza wykryto staphylococcus epidermidis wzrost+++ i escherichia coli wzrost+. Chciałabym się dowiedzieć, czy te bakterie są zaraźliwe? Jeśli tak, to w jaki sposób można się zarazić? Pytam, bo mam w domu jeszcze młodszą córkę, a co za tym idzie dziewczynki prawie z wszystkiego korzystają razem. Jeżeli jest to zaraźliwe to jak powinnam postępować, czego unikac aby drugie dziecko się nie zaraziło. Czy konieczna jest całkowita izolacja dzieci od siebie. Czy wystarczy zwracać uwagę na to aby myły dokładnie reće po wyjściu z toalety.
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
 Magdalena Mroczek
Magdalena Mroczek

Możliwość wyleczenia gronkowca złocistego

Czy jest możliwe wyleczenie gronkowca złocistego ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Rafał Gryszkiewicz
Lek. Rafał Gryszkiewicz

Gronkowiec koagulazoujemny

JESTEM 20 DNI PO PORODZIE. Swój poród zaczęłam naturalnie, aż do zejścia główki, pełnego rozwarcia. Niestety, skończyło się wszystko cięciem cesarskim z powodu zagrażającej zamartwicy wewnątrzmacicznej płodu. W swojej karcie leczenia szpitalnego przeczytałam wyniki badań mikrobiologicznych: wymaz z pochwy:... JESTEM 20 DNI PO PORODZIE. Swój poród zaczęłam naturalnie, aż do zejścia główki, pełnego rozwarcia. Niestety, skończyło się wszystko cięciem cesarskim z powodu zagrażającej zamartwicy wewnątrzmacicznej płodu. W swojej karcie leczenia szpitalnego przeczytałam wyniki badań mikrobiologicznych: wymaz z pochwy: 1. gronkowiec koagulazoujemny wzrost skąpy, 2. streptoccocus agalactiae wzrost skąpy. Wrażliwość na penicylinę oznacza wrażliwość na wszystkie antybiotyki &-laktamowe. Moje pytanie brzmi: co to za gronkowiec, to coś złego, zaraźliwego, jak tak, to jak go leczyć i jak mogłam się nim zarazić? Proszę o szybką odpowiedź, bo strasznie się martwię.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Bobkowate stolce a zarażenie gronkowcem MRSA

Diety nie zmienialiśmy,jakie schorzenia przewodu pokarmowego mogą to powodować?Bobkowate stolce zaczęły sie u dziecka w tym samym czasie kiedy zaraziło się w przedszkolu gronkowcem MRSA,zapalenie płuc po przeleczeniu antybiotykiem ustąpiło,ale stolce dalej są bobkowate. Czy może być to związane... Diety nie zmienialiśmy,jakie schorzenia przewodu pokarmowego mogą to powodować?Bobkowate stolce zaczęły sie u dziecka w tym samym czasie kiedy zaraziło się w przedszkolu gronkowcem MRSA,zapalenie płuc po przeleczeniu antybiotykiem ustąpiło,ale stolce dalej są bobkowate. Czy może być to związane z zakażeniem gronkowcem MRSA, jakaś inną bakterią, bądż zakażeniem jakimś pasożytem?Jakie badania powinniśmy zrobić? Nasz pediatra zalecił jedynie pić więcej, ale to nie pomaga.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki
Dr n. med. Jolanta Uchman
Dr n. med. Jolanta Uchman

Sposoby leczenia gronowca złocistego MSSA

Jak pozbyć się gronkowca złocistego MSSA?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Krzysztof Gryga
Lek. Krzysztof Gryga

Gronkowiec: czy jest zaraźliwy?

Witam, mam pytanie dotyczące gronkowca złocistego. Wykryto go u mojego męża po długiej chorobie zapalenia jamy ustnej tzw. afty. Nie przechodziło po antybiotykach i pani doktor zleciła wymaz z gardła. Wykryto gronkowca. Jak mogło dojść do jego zakażenia? Czy... Witam, mam pytanie dotyczące gronkowca złocistego. Wykryto go u mojego męża po długiej chorobie zapalenia jamy ustnej tzw. afty. Nie przechodziło po antybiotykach i pani doktor zleciła wymaz z gardła. Wykryto gronkowca. Jak mogło dojść do jego zakażenia? Czy jest zaraźliwy i czy może być przeniesiony na osobę zdrową? Pytam, bo staramy się o dziecko i nie wiem, czy to będzie miało jakiś wpływ. Czy dziecko może zachorować na gronkowca złocistego? Jak można się przed tym ustrzec? Jak teraz powinno wyglądać leczenie mojego męża? Czy gronkowca można się pozbyć z organizmu? Jak to w ogóle leczyć? Przyznam, że jestem zaniepokojona całą sytuacją. Jesteśmy z mężem młodzi. Chcemy mieć dziecko, a tu taka choroba. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
odpowiada 2 ekspertów:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
 Przemysław Zarzeczny
Przemysław Zarzeczny

Gronkowiec mssa - pomocy

Bardzo proszę o odpowiedź na moje wcześniejsze pytania co do mojej przypadłości. A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie które nie daje mi spokoju?????? czy gronkowiec mssa może zmutować lub sam nie wiem jak to nazwać? Przerodzić się  w inny... Bardzo proszę o odpowiedź na moje wcześniejsze pytania co do mojej przypadłości. A przy okazji mam jeszcze jedno pytanie które nie daje mi spokoju?????? czy gronkowiec mssa może zmutować lub sam nie wiem jak to nazwać? Przerodzić się  w inny szczep. Np.  mrsa? jeśli tak to w jakich okolicznościach i przypadkach. Jeszcze raz proszę o odpowiedz na wcześniejsze moje pytania. Z góry dziękuje i z niecierpliwością czekam.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy gronkowiec złocisty może powodować odkrztuszanie flegmy i krwi?

Witam! W lipcu 2011 rozchorowałam się. Wydawało mi się, że zachorowałam na grypę. Wszystkie objawy na to wskazywały. Tego samego dnia miałam potrzebę odkrztuszenia flegmy. Zamiast na chusteczce zobaczyć flegmę, zauważyłam krew. (Wiedziałam, że ta krew jest z...

Witam! W lipcu 2011 rozchorowałam się. Wydawało mi się, że zachorowałam na grypę. Wszystkie objawy na to wskazywały. Tego samego dnia miałam potrzebę odkrztuszenia flegmy. Zamiast na chusteczce zobaczyć flegmę, zauważyłam krew. (Wiedziałam, że ta krew jest z głębi organizmu, gdyż pojawiła się po dość silnym odkrztuszeniu, żywa czerwona krew). W tym okresie znajdowałam się za granicą w Anglii. Udałam się do lekarza, który stwierdził infekcję i zapisał antybiotyk w składzie zawierający penicylinę.(Przyjmowałam antybiotyk przez 5 dni). Ustało krwawienie, natomiast wystąpiły inne objawy takie jak: pieczenie gardła, języka, ból przy połykaniu, złe samopoczucie. Po tygodniu ponownie pojawiło się krwioplucie przy odkrztuszaniu flegmy oraz ból ucha. Po kolejnej wizycie otrzymałam krople do ucha oraz kazano brać tabletki na gardło. Po kilku dniach stosowania kropli wystąpiło pieczenie w klatce piersiowej, uczucie palenia.

Trafiłam ponownie do lekarza, który stwierdził, że należy zaprzestać stosowania leku, gdyż moje objawy wskazują na niepożądane skutki leku. Tego samego dnia przestałam stosować preparat, pojawiło się znowu krwioplucie, intensywne i żywa czerwona krew. Powróciłam do lekarza, nadal krwioplucie nie ustawało. Trafiłam do szpitala, gdzie przeprowadzono badania krwi oraz prześwietlenie klatki piersiowej. Wyniki badań krwi w normie oraz zdjęcie RTG klatki piersiowej również. Powiedziano, że wszystko jest w porządku, jeżeli infekcja gardła nie minie kazano udać mi się ponownie do lekarza. W nocy dostałam strasznego bólu gardła, pieczenie w klatce piersiowej promieniujące do pleców. Kolejnego dnia udałam się do lekarza, gdzie stwierdzono po objawach refluks przełykowo-żołądkowy oraz przepisano tabletki Control-resistans 20. Kazano brać tabletki przez miesiąc.

Powróciłam do Polski, gdzie lekarz skierował mnie na gastroskopię, po której stwierdzono, że mam niewielką przepuklinę żołądkową i kazano brać tabletki Controloc 40. Po stosowaniu leku przez ponad miesiąc efektów poprawy zdrowia nie było. Trafiłam do gastrologa, który stwierdził, że według niego nie choruję na refluks, gdyż pieczenia występują przez cały czas niezależnie od jedzenia czy wysiłku, przestałam stosować leki. Kazano przebadać się od strony pulmonologii. Trafiłam do szpitala, gdzie ponownie zrobiono mi prześwietlenie klatki piersiowej, na którym nic nie było widać niepokojącego. Lekarz po wywiadzie stwierdził, że według niego nie miałam dość intensywnych krwiopluć i nie wyraził zgody na przeprowadzenie bronchoskopii. Objawy się nasiliły, uczucie strasznego pieczenia w klatce oraz w plecach, pieczenie gardła odkrztuszanie flegmy, pieczenie języka, temperatura. Na pogotowiu nocnym kazano mi przebadać się ginekologicznie, co zrobiłam - wszystko w normie. Neurologicznie zrobiłam rezonans kregoslupa, odcinka piersiowego, szyjnego oraz głowy - wszystko w normie.

Objawy z dnia na dzień się pogarszały, pieczenia, bóle nie pozwalały mi normalnie funkcjonować, nie spałam, leki przeciwbólowe nie pomagały (trafiałam na pogotowie kilkakrotnie, lekarze rozkładali ręce, dzwoniłam po karetkę, bo nie wytrzymywałam bólu, kazano mi się udać na pogotowie, gdzie nie potrafili mi pomóc, byłam załamana). W grudniu wystąpiło ponowne krwioplucie. Trafiłam do szpitala, gdzie nareszcie dostałam skierowanie na bronchoskopię (o którą tak bardzo walczyłam). 29.12.2011 zrobiono bronchoskopię. Opis badania: po stronie lewej obraz drzewa oskrzelowego w odcinkach dostępnych badaniu przedstawia się prawidłowo. Po stronie prawej wąskie atroficzne ujście B10 z prawidłową błoną śluzową. Z oskrzeli do płata dolnego po stronie prawej pobrano popłuczyny w kierunku FB. Po 10 dniach otrzymałam wyniki popłuczyn: Staphylococcus aureus metycylino-wrażliwy na antybiotyki. Udałam się do lekarza pulmonologa, który przepisał mi antybiotyk Nobaxin do stosowania przez 6 dni. Podczas stosowania leku dostałam dodatkowe objawy: biegunka, gorączka, bóle mięśni, złe samopoczucie. Przez cały czas odkrztuszałam rano brązową gęstą flegmę, natomiast przez cały dzień żółtą.

Wróciłam do lekarza po zakończeniu antybiotyku, dostałam skierowanie na tomografię komputerowa, która nic nie wykazała, wszystko było w normie. Otrzymałam ponownie antybiotyk Agumentin na 7 dni, podczas stosowania antybiotyku dostałam świąd całego ciała. Musiałam stosować wapno do zniwelowania tych niepożądanych skutków leku. Po antybiotyku objawy pieczenia lekko osłabły, ale nadał bolało mnie gardło, uczucie infekcji oraz ciągłe odkrztuszanie flegmy. Ponownie skierowanie na bronchoskopię. Wyniki wykazały ponownie gronkowca złocistego metycylino-wrażliwego na antybiotyki. Kazano mi się udać do lekarza rodzinnego, który przepisał mi kuracje 3-tygodniową: Forcid 625 (500ng) + biotyk. W obecnej chwili stosuję drugi lek - Klarmin. Po zmianie antybiotyku mój stan się pogorszył, bóle klatki piersiowej pleców odkrztuszanie flegmy (stosuję go już 3 dzień, lekka poprawa, zmniejszenie nasilenia pieczenia, ale nadal odkrztuszam żółtą flegmę). Nie wiem co mam robić, jakie powinny być kolejne kroki? Objawy nie ustąpiły, nie wiem co mam dalej robić. Męczę się już 7 miesięcy. Diagnozę dotycząca gronkowca złocistego uzyskałam po 6 miesiącach. Nie wiem czy bakteria mogła spowodować takie zmiany w moim organizmie i powstanie takich objawów?

odpowiada 1 ekspert:
Lek. Agnieszka Barchnicka
Lek. Agnieszka Barchnicka

Interpretacja wyników wymazu z gardła

Witam, mam pytanie. Robiłem wymaz z gardła kilka dni temu i właśnie otrzymałem wynik. Wyszły bakterie takie jak: 1. STREPTOCOCCUS Z GRUPY VIVIDANS, to jest chyba paciorkowiec zielejący. 2. STREPTOCOCCUS SPP. 3. NEISSERIA SPP. 4. STAPHYLOCOCCUS AUREUS, czyli chyba gronkowiec... Witam, mam pytanie. Robiłem wymaz z gardła kilka dni temu i właśnie otrzymałem wynik. Wyszły bakterie takie jak: 1. STREPTOCOCCUS Z GRUPY VIVIDANS, to jest chyba paciorkowiec zielejący. 2. STREPTOCOCCUS SPP. 3. NEISSERIA SPP. 4. STAPHYLOCOCCUS AUREUS, czyli chyba gronkowiec złocisty. Zdziwiłem się, ponieważ u mnie w laboratorium zawsze jeśli wychodzi bakteria do leczenia, jest napisana pogrubioną czcionką oraz spis antybiotyków, na które jest wrażliwa. Proszę o radę, czy trzeba będzie leczyć antybiotykami? Z tego, co wiem, gronkowiec złocisty jest groźną bakterią, a paciorkowiec zielejący też chyba nie powinien występować w naturalnej florze bakteryjnej człowieka? Proszę o rady. Pozdrawiam i dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Gronkowiec MRSA

Mam 48 lat, jestem kobietą. W listopadzie 2009 miałam zabieg zamknięcia przetrwałego otworu owalnego oraz perforacji przegrody międzyprzedsionkowej zapinką CARDIA, od tamtej pory biorę leki. Gdzieś od września 2009 zaczęło mnie od czasu do czasu drapać w gardle - nie... Mam 48 lat, jestem kobietą. W listopadzie 2009 miałam zabieg zamknięcia przetrwałego otworu owalnego oraz perforacji przegrody międzyprzedsionkowej zapinką CARDIA, od tamtej pory biorę leki. Gdzieś od września 2009 zaczęło mnie od czasu do czasu drapać w gardle - nie był to ból, nie miałam temperatury, ale z uwagi na zbliżający się zabieg byłam leczona antybiotykami. Po zabiegu również dwa razy brałam antybiotyk. Byłam tym zaniepokojona, ponieważ, tak jak wcześniej pisałam, nie miałam temperatury, wyniki z krwi, CRP, OB, badania tarczycy, stawów wszystko było w normie. Jeden raz tydzień po zabiegu miałam migotanie przedsionków, miałam wtedy niski potas i magnez ale obecnie są w normie. Zrobiłam dwa razy wymaz z gardła: pierwszy raz 26.01.2010 – w wyniku nic nie wyszło, drugi raz 3.02.2010 i okazało się, że… Identyfikacja: staphlococcus aurerus metycylinooporny in vivo na wszystkie antybiotyki beta-laktamowe, tj.penicyliny, penicyliny skojarzone z inhibitorami beta-laktamaz, cefalosporyny i karbapenemy. Szczep o fonotypie MLSB indukcyjnym, nie powinno się stosować żadnych makrolidów, linkozamidów i streptogramin z grupy B. Identyfikacja: Streptococcus specic Antybiogram. Z tym wynikiem poszłam do kardiologa, przepisał mi na pięć dni antybiotyk dwa razy dziennie. Poczytałam na stronach internetowych o tym gronkowcu i wynika z tego, że mogłam zarazić się nim w szpitalu. To, co piszą o gronkowcach, przeraża mnie i teraz nie wiem, czy tak krótko podawany lek będzie skuteczny i co dalej. Po zabiegu mam stosować profilaktykę wsierdzia – też się boję. Nie wiem, czy zarażam, czy kiedy się rozchoruję, mam zawsze mówić lekarzom o tym gronkowcu. Dodam jeszcze, że czasem mnie drapie w gardle, nie zauważyłam innych dolegliwości, czasem krótkotrwały katar. Proszę o pomoc, bo wpadam w paranoję.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Gronkowiec w gardle?

WITAM. ZOSTAL U MNIE ZNALEZIONY GRONKOWIEC W GARDLE. MAM W GARDLE GRONKOWCA ZŁOCISTEGO, SZCZEP MSSA, WZROST OBFITY, DO TEGO POJEDYNCZE CANDIDA ALBICANS - MOŻLIWE PRZEJŚCIOWE NOSICIELSTWO. MÓJ LEKARZ TWIERDZI, ŻE NIE NALEŻY TEGO LECZYĆ, BO DUŻO OSÓB TO MA. ALE... WITAM. ZOSTAL U MNIE ZNALEZIONY GRONKOWIEC W GARDLE. MAM W GARDLE GRONKOWCA ZŁOCISTEGO, SZCZEP MSSA, WZROST OBFITY, DO TEGO POJEDYNCZE CANDIDA ALBICANS - MOŻLIWE PRZEJŚCIOWE NOSICIELSTWO. MÓJ LEKARZ TWIERDZI, ŻE NIE NALEŻY TEGO LECZYĆ, BO DUŻO OSÓB TO MA. ALE CZY RZECZYWISCIE U WIELU OSOB JEST GRONKOWIEC W GARDLE? BADANIA MAM DOBRE, OB I CRP W NORMNIE, POZOSTAŁE RÓWNIEŻ. MAM ROCZNE DZIECKO W DOMU I BOJĘ SIĘ JE ZARAZIĆ, NIE CHCE ZEBY TEZ MIALO GRONKOWIEC W GARDLE. LEKARZ DZIECKA TWIERDZI, ŻE NIE POWINNAM SIĘ PRZEJMOWAĆ I NAWET NIE ZALECIŁ WYMAZU Z GAEDŁA DZIECKA. CZY LEKARZ MA RRACJĘ CZY POWINNAM JAKOS SIE LECZYC, ZEBY GRONKOWIEC W GARDLE ZNIKNAL? CZY MOGE ZARAZIC DZIECKO I SPRAWIC, ZE TEZ BEDZIE MIALO GRONKOWIEC W GARDLE? GRONKOWIEC W GARDLE JEST NIEBEZPIECZNY? BEDE WDZIECZNA ZA INFORMACJE.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Leczenie szczepów CMLSB i MRCNS

jak długo trwa leczenie? .czy leki muszą być dopasowane indywidualnie do konkretnych szczepów jakimi jest zarażona osoba np. CMLSB i MRCNS
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Małgorzata Horbaczewska
Lek. Małgorzata Horbaczewska

Pieczenie języka od sześciu miesięcy a zakażenie gronkowcem złocistym

piecze mnie język od 6 miesięcy, zaczęło się po operacji i pobycie w szpitalu w wymazie z gardła wyszedł gronkowiec złocisty, paciorkowiec i moraxela catarrhalis wzięłam 10 zastrzyków autoszczepionki zostało jeszcze 10 .kiedy zacznie działać?czy to pieczenie może być spowodowane... piecze mnie język od 6 miesięcy, zaczęło się po operacji i pobycie w szpitalu w wymazie z gardła wyszedł gronkowiec złocisty, paciorkowiec i moraxela catarrhalis wzięłam 10 zastrzyków autoszczepionki zostało jeszcze 10 .kiedy zacznie działać?czy to pieczenie może być spowodowane tymi bakteriami? dodam jeszcze że pobyt w szpitalu i rekonwalescencję okupiłam dużym stresem .Pieczenie zaczęło się miesiąc po szpitalu.Bardzo proszę o odpowiedz bo jestem tym stanem bardzo umęczona. nie piecze przy jedz
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy gronkowiec złocisty w kale u dziecka powoduje takie objawy?

Witam. Od roku czasu mam problem z dzieckiem pojawia się krew na kale ze śluzem. Miał robioną kolonoskopię, gastroskopie, rektoskopie bardzo dużo wymazów, badań krwi i nic nie wychodzi. Podejrzewano alergię ale czy to możliwe że do trzech... Witam. Od roku czasu mam problem z dzieckiem pojawia się krew na kale ze śluzem. Miał robioną kolonoskopię, gastroskopie, rektoskopie bardzo dużo wymazów, badań krwi i nic nie wychodzi. Podejrzewano alergię ale czy to możliwe że do trzech lat nigdy nie miał takich objawów a teraz ma. Krew nie pojawia się za każdym razem czasem jest miesiąc przerwy a czasem jest co trzy dni. Ostatnio zrobiłam posiew kału w kierunku gronkowca, wyszedł gronkowiec złocisty, czy to możliwe żeby dawał takie objawy. Dodam ze stosowałam diety myśląc że to alergia ale to nic nie daje, zrobiłam tez testy, ma uczulenie na trzy produkty o mianie 2x2. nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc. Dziecko ma cztery lata.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Gronkowiec koagulazo-ujemny MSCNS. Czy można się z tego wyleczyć? Czy jest to zaraźliwe?

Mam 25 lat, jestem młodą mamą. Po 2 latach karmienia piersią odczułam w piersi silny ból, nie do wytrzymania. Pojechałam do szpitala. Po kliku dniach spędzonych w szpitalu, stwierdzono u mie raka sutka, jednak po dalszych badaniach okazało się,... Mam 25 lat, jestem młodą mamą. Po 2 latach karmienia piersią odczułam w piersi silny ból, nie do wytrzymania. Pojechałam do szpitala. Po kliku dniach spędzonych w szpitalu, stwierdzono u mie raka sutka, jednak po dalszych badaniach okazało się, że jest to guz zapalny abcessus, czyli ropień. Przepisano mi antybiotyk z grupy linkozamidów, miałam operację czyszczenie ropnia i wycieli mi wycinki z guza do badań. Okazało się, że jest to ziarnina zapalna i bakterii nie było, jednak gdy jeździłam na zmianę opatrunku, sączka nie chciało mi się goić. Lekarz powiedziała, że pierś wygląda dobrze, ale powoli się goi, więc zrobiono mi badanie na posiew bakterii i tam okazało się, że jest to gronkowiec koagulazo-ujemny MSCNS. Czytałam w Internecie, że jest to bakteria, którą można się zarazić po zabiegach chirurgicznych, i tak myślę, że tak jest, że zaraziłam się nią w szpitalu. Proszę o pomoc. Co mam dalej zrobić? Jestem załamana. Proszę o wyjaśnienie. Boję się, że mogę zarazić moje dziecko i z pracą w sklepie mogę się pożegnać. Proszę o szybką odpowiedź. DZIĘKUJĘ
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie
Patronaty