Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 1 , 5 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mózg: Pytania do specjalistów

Czy można podaniu odpowiednich leków poprawić jej pamięć?

Witam. Mama 70 lat dwa miesiące temu przeszła zawał i udar niedokrwienny spowodowane utworzeniem skrzepów po migotaniu przedsionków. Na szczęście po incydencie zostały tylko osłabienie i problemy z pamięcią. Teraz bierze leki na serce. Zlecone zostało TK niestety wizytą u... Witam. Mama 70 lat dwa miesiące temu przeszła zawał i udar niedokrwienny spowodowane utworzeniem skrzepów po migotaniu przedsionków. Na szczęście po incydencie zostały tylko osłabienie i problemy z pamięcią. Teraz bierze leki na serce. Zlecone zostało TK niestety wizytą u neurologa dopiero za miesiąc. Więc proszę o interpretację wyniku czy jest się czym martwić i szukać neurologa prywatnie szybciej? Szczególnie o co chodzi z tą istota białą i zmianami wstecznymi we wnioskach. Czy mama po podaniu odpowiednich leków może poprawić pamięć? Wynik: Cech krwawienia śródczaszkowego nie uwidoczniono. Pogłębione zanikowo rowki mózgowia o charakterze uogólnionym. Drobne zmiany degeneracyjne obejmujące istotę białą okołokomorowo o niewielkim stopniu nasilenia. Pozatym gęstość tkankowa istoty białej i szarej mózgu prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Zaznaczone rowki móżdżku. Komora IV struktury tylnojamowe prawidłowe. Przyścienne blaszki miażdżycowe na poziomie syfonów tętnic szyjnych wewnętrznych. Po dożylnym podaniu środka cieniującego nie uwidoczniono patologicznego wzmocnienia. Struktury kostne bez patologicznej przebudowy. Wnioski: drobne zmiany wsteczne OUN. Miażdżycowe tętnic wewnątrzczaszkowych.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Na co wskazują te objawy u 31-latki?

Od ponad dwóch tygodni coś niedobrego dzieje się z moim zdrowiem. Zaczęło się bólu i ciężkości głowy oraz uczucia wypierania podczas zasypiania.W ciągu dnia oczy piekły, w lustrze przy zgięciu głowy źrenice lekko się poszerzały (teraz też. Ogólnie oczy i... Od ponad dwóch tygodni coś niedobrego dzieje się z moim zdrowiem. Zaczęło się bólu i ciężkości głowy oraz uczucia wypierania podczas zasypiania.W ciągu dnia oczy piekły, w lustrze przy zgięciu głowy źrenice lekko się poszerzały (teraz też. Ogólnie oczy i głowe mam napiętą nawet w ciągu dnia z zwyczajną reakcją źrenic. Co któraś noc nie śpię bo to co czułam jakby duszność, szybkie bicie serca ( płytki wdech a to potęgowało mój stres. aż połykałam chyba powietrze. Nie dam rady normalnie funkcjonować, jestem przejęta. Okuliści twierdzą że jest w porządku. Mam tylko wadę krótkowzrocznośi około - 4 dioptrii. Chodziłam do lekarzy, czekam też na badanie płuc dlatego z powodu trudnego oddychania i podejrzenia zapalenia płuc. Ostatnio mam uczucie nieprzełknietej flegmy, trudność w mówieniu i połykaniu pokarmu, rzadko mam katar i niepełne kichnięcia. Żeby ulżyć dotknęłam opuszkiem podniebienia i wtedy się rozluźniło gardło na jakiś czas ale pojawił się dziwny objaw ciepłego przelewania w środku całego ciała.Wiem że to brzmi niewiarygodnie ale jestem tego świadoma. Nie mam żadnych omamów. Od tego czasu duszności nie pojawiały się dwie noce ale napięcie oczu i głowy nie znikło ale ból głowy jest mniejszy. Mam też czasami świst z nosa i gardła i zbyt mocno odczuwam zapachy, również te nieprzyjemne od mego organizmu Dodam że mam też skoliozę, nie wiem czy podczas ćwiczeń sobie nie zaszkodziłam lub to mógł być powód nadużywaniem smartfona a konkretnie granie w gierkę, miałam też zabiegi depilacji diodowej Czy mogło mi coś poszkodzić na układ nerwowy, mózg? Chcę jeszcze zajść do ortopedy i neurologa ale muszę jeszcze trochę poczekać.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Jak ocenić taki wynik MR u 30-latki?

Dzień dobry, mam 30 lat, od 18 choruję na padaczkę, od 3 brak napadów. Zrobiłam kontrolny rezonans magnetyczny, proszę o interpretację - czy taki wynik może wskazywać na SM? Pojedyncze, drobne ogniska o podwyższonym sygnale w obrazach T2w... Dzień dobry, mam 30 lat, od 18 choruję na padaczkę, od 3 brak napadów. Zrobiłam kontrolny rezonans magnetyczny, proszę o interpretację - czy taki wynik może wskazywać na SM? Pojedyncze, drobne ogniska o podwyższonym sygnale w obrazach T2w zlokalizowane w istocie białej półkul mózgu - w pierwszej kolejności zmiany demielinizacyjne (naczyniopochodne). Poza tym sygnał istoty białej i szarej w normie, bez zmian ogniskowych, bez cech restrykcji dyfuzji, bez patologicznego wzmocnienia pokontrastowego. Kąty mostowo-móżdżkowe wolne, bez zmian ogniskowych, bez jednoznacznego konfliktu naczyniowo-nerwowego; struktury ucha wewnętrznego i przewodu słuchowego wewnętrznego obustronnie w wykonanym badaniu bez uchwytnej patologii. Ciało modzelowate ścieńczałe, z drobnymi zmianami torbielowatymi. Układ komorowy symetrycznie poszerzony w zakresie komór bocznych i komory trzeciej, nieprzemieszczony; komora IV nieposzerzona. Poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej w zakresie płatów czołowych i ciemieniowych; poza tym szerokości zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej w normie. Zwężenie przedniej rezerwy płynowej na poziomie otworu wielkiego
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Na co wskazuje splątanie i osłabienie całego ciała?

Witam! Od około 7 miesięcy miewam stany, w których odczuwam osłabienie siły całego ciała, splątanie i zawroty głowy, a 3 miesiące temu do ww.obajwów doszedł ból prawej lewej głowy i łzawienie lewego oka. Dodam, że według neurologa nie mam... Witam! Od około 7 miesięcy miewam stany, w których odczuwam osłabienie siły całego ciała, splątanie i zawroty głowy, a 3 miesiące temu do ww.obajwów doszedł ból prawej lewej głowy i łzawienie lewego oka. Dodam, że według neurologa nie mam żadnych zaburzeń neurologicznych, oraz miałem wykonywane: RM i dwa TK wszystko bez kontrastu, które nie uwidoczniły żadnych zmian w mózgu. Czy jest to coś poważnego? Czy to może być guz mózgu?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy torbiel przysadki mózgowej jest dziedziczny?

Czy torbiel przysadki mózgowej jest dziedziczny? Mój partner prawie że od urodzenia ma torbiel w mózgu. Jak był dzieckiem to się leczył, operacji nie miał bo rodzice się bali. Mamy dziecko, jakie jest prawdopodobieństwo że nasze maleństwo też to będzie mieć? Czy i kiedy i jakie badania powinniśmy zrobić dziecku?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Co oznaczają wyniki mojego 16-letniego syna?

Proszę o wyjaśnienie wyników 16letnieho syna.W sekw tof nie uwidoczniono t. Łączącej tylnej lewej (wariant anatomiczny)poza tym naczynia koła tętniczego Willsa bez widocznych zmian w prawej okolicy czołowej torbiel pajeczynowki gr do 14mm .Nieco bardziej wydatny prawy konar mózgu bez ognisk o odmiennym sygnale .Proszę o wyjaśnienie
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy ten ucisk i osłabnie ciała może być efektem stresu?

Witam mam lat 19 5 miesięcy temu doznałem jakiegoś dziwnego ucisku w głowie po prawej stronie po stresowej sytuacji który ostatnio trochę ustąpił nie odczuwam go tak ale od około 3 tygodni odczuwam jakby osłabnie prawnej strony ciała ręki i... Witam mam lat 19 5 miesięcy temu doznałem jakiegoś dziwnego ucisku w głowie po prawej stronie po stresowej sytuacji który ostatnio trochę ustąpił nie odczuwam go tak ale od około 3 tygodni odczuwam jakby osłabnie prawnej strony ciała ręki i nogi z początku myślałem że to mogło być od nadwyrężenia w pracy ale utrzymuje się ciągle byłem u lekarza pierwszego kontaktu stwierdził że ucisk w głowie może być od zatok byłem u laryngologa skierował mnie na tomografię zatok czy ten ucisk i osłabnie ciała po prawej stronie może być efektem stresu lub jakieś nerwicy bo strasznie obawiam się jakiegoś guza mózgu i dużo o tym czytam .
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy jest sens wykonywania kolejnego badania EEG?

Witam. Proszę o interpretację wyników EEG. Pierwsze badanie wykonane kilka dni po modyfikacji leczenia: Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zaznaczonej organizacji przestrzennej. Podstawowa czynność składa się z bogatej, nieregularnej, dobrze wyrażonej we wszystkich okolicach czynności o morfologii fal... Witam. Proszę o interpretację wyników EEG. Pierwsze badanie wykonane kilka dni po modyfikacji leczenia: Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zaznaczonej organizacji przestrzennej. Podstawowa czynność składa się z bogatej, nieregularnej, dobrze wyrażonej we wszystkich okolicach czynności o morfologii fal alfa (blokowanej otwarciem oczu) o częstotliwości 7,5-9 Hz o amplitudzie do 120 uV, rejestrowanej w przednich okolicach niskonapięciowej czynności fal beta oraz nielicznych, rozsianych, polimorficznych fal delta 1,4-3,9 Hz o amplitudzie do 90 uV. RZ wyrażona, symetryczna. Fs nie aktywizuje zapisu. Hw ujawnia czynność napadową; podczas tej aktywacji zarejestrowano dwukrotnie uogólnione, nieregularne wyładowanie zespołów iglica fala wolna około 3,5 Hz o amplitudzie do 150 uV o czasie trwania 1 i 1,5 s. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Zmiany o charakterze uogólnionym w stopniu średnim. W spoczynkowym zapisie czuwania nie zarejestrowano czynności napadowej. Fs nie aktywizuje zapisu. Hw ujawnia czynność napadową; podczas tej aktywacji zarejestrowano dwukrotnie uogólnione, nieregularne wyładowanie zespołów iglica fala wolna około 3,5 Hz o amplitudzie do 150 uV o czasie trwania 1 i 1,5 s. Drugie badanie wykonane 2 tygodnie później. Badanie wykonane w czuwaniu. Zapis o zachowanej organizacji prestrzennej Podstawowa czynność składa się z bogatej, dość nieregularnej, najlepiej wyrażonej w tylnych okolicach mózgu czynności o morfologii fal alfa (blokowanej otwarciem oczu) o częstotliwości 8-9 Hz o amplitudzie do 140 uV oraz rejestrowanej w przednich okolicach mózgu niskonapięciowej czynności fal beta. RZ wyrażona, symetryczna. Fs bez wpływu na zapis. Zarejestrowano w Hw rozsiane fale ostre o amplitudzie do 100 uV oraz rozsiane, nieregularne zespoły iglica fala wolna 4-5 Hz o najwyższej amplitudzie do 130 uV w okolicach czołowych, wykazujące tendencję do uogólniania się W pierwszej minucie po zakończeniu tej aktywacji zarejestrowano ogólnione nieregulame wyładowanie, złożone z fal ostrych o amplitudzie do 80 uV i zespołów iglica fala wolna około 3 Hz o najwyższej amplitudzie do 140 uV w prawej okolicy czołowo skroniowej o czasie trwania 3 s. Orzeczenie: Zapis nieprawidłowy. Prawidłowy spoczynkowy zapis czuwania. Hw ujawnia czynność napadową- jak w opisie. W pierwszej minucie po zakończeniu tej aktywacji zarejestrowano ogólnione, nieregularne wyładowanie, złożone z fal ostrych o amplitudzie do 80 uV i zespołów iglica fala wolna około 3 Hz o najwyższej amplitudzie do 140 uV w prawej okolicy czołowo skroniowej o czasie trwania 3 s. Które badanie jest lepsze? Czy zmiany między napadami są duże? I jaki jest właściwie mój stan, czy ogólnie poziom nieprawidłowości juest duży (chodzi oczywiście o padaczkę) Z tego co widzę, to w drugim badaniu nie ma czynności napadowej ale tylko podczas czuwania. Jest za to długa czynność napadowa podczas HW, są też fale ostre i iglice, które jak rozumiem są niepożądane. Czy jest sens wykonywania kolejnego badania EEG, tzn czy zastosowane leki w całości przełożyły się już na zmianę zapisu EEG, czy możliwe jest, że oddziaływanie będzie wolne i za miesiąc wynik znowysie zmieni?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czym mogą być spowodowane takie wymioty ?

Syn 4 lata, tydzień temu w środę obudził się z bólem brzucha o 4 rano po godzinę zasnął. O 7 się obudził poszedł oglądać telewizję i zwymiotował. Po czym zrobiło jemu się dużo lepiej. W sobotę znowu obudził się z... Syn 4 lata, tydzień temu w środę obudził się z bólem brzucha o 4 rano po godzinę zasnął. O 7 się obudził poszedł oglądać telewizję i zwymiotował. Po czym zrobiło jemu się dużo lepiej. W sobotę znowu obudził się z bólem brzucha ale już bez wymiotów. Dzisiaj obudził się o 6 znowu z bólem brzucha I po godzinie zwymiotował resztaki kolacji praktycznie nie strawionymy. Miesiąc temu leżeliśmy w szpitalu bo wydawało mi się że syn ma powiekszony wezel nadoobojczykowy. Po dokładnych badania krwi,moczu usg brzucha, usg wezlow chlonnnych okazało się że to węzeł ostatni szyjny a wezly naobojczykowe są wolne. Byłam dzisiaj z dzieckiem u lekarza który stwierdził,że nic jemu nie jest ale ma podejrzenie ,że to owsiki kazał obserwować podawać probiotyk. Poszłam prywatnie jeszcze skonsultować z innym, który stwierdził, że nic niepokojącego nie widzi. Ja się naczytalam w internecie ,że to może być związane z jakimś guzem mozgu i bardzo się martwię. Czym mogą być swowodowane takie wymioty ?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jakie badania powinnam wykonać przy takich objawach?

Witam jakie badania powinnam wykonać przy takich objawach Bóle i zawroty głowy Ciężkość na klatce piersiowej na środku Pulsowanie żyły na szyj po lewej stronie było widać jak pulsuje Senność Zmęczenie Mrowienie twarzy Kłucie pod lewa piersią Mam niedoczynność tarczycy Oraz 8 nieznacznych zmian w mozgu tak mi wyszło na tomografii głowy Problemy z kręgosłupem 2 razy miałam rehabilitację
odpowiada 2 ekspertów:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Jak należy rozumieć takie wyniki badania MR mózgowia?

Dzień dobry czy mogę poprosić o opis tego wyniku:( mam 44 lata małego synka i strsznie się boje ze stracę pamięć i będę krótko żyła, choruje na nadcisnienie ,codzinnie mam bóle głowy,robi mi się w niej tak ciepło kręci... Dzień dobry czy mogę poprosić o opis tego wyniku:( mam 44 lata małego synka i strsznie się boje ze stracę pamięć i będę krótko żyła, choruje na nadcisnienie ,codzinnie mam bóle głowy,robi mi się w niej tak ciepło kręci i ogólnie złe się czuje… Badanie MR mózgowia w obrazach T1W, T2W, FLAIR, T2*, DWI przed podaniem środka kontrastowego oraz T1W po podaniu środka kontrastowego: Pojedyncze (ok 3-4) zmiany o wysokim sygnale w obrazach FLAIR, bez wzmocnienia pokontrastowego w podkorowej istocie białej prawego płata czołowego - obraz sugeruje zmiany o etiologii naczyniopochodnej - rozległość ognisk powyżej normy dla wieku. Poza tym struktury mózgowia o prawidłowej morfologii, bez zmian ogniskowych. Nie stwierdzam ognisk depozytu hemosyderyny w strukturach mózgowia. Zróżnicowanie korowo podkorowe zachowane. Jądra podstawy i wzgórza o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Pień mózgu, rdzeń przedłużony i móżdżek o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Obraz przysadki mózgowej bez nieprawidłowości w protokole badania. Torbiel retencyjna o wymiarze 20 mm w zachyłku zębodołowym prawej zatoki szczękowej. Wnioski Zmiany o wysokim sygnale w obrazach FLAIR w istocie białej prawego płata czołowego - obraz w pierwszej kolejności sugeruje zmianę o etiologii naczyniopochodnej - powyżej normy dla wieku.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy to jest początek Alzheimera?

Witam serdecznie, moja mama ma 66 lat i często gubi słowa, zapomina imion czy nazwisk znajomych osób, nie wykazuje zbytnio zainteresowana innymi tematami poza zdrowiem. Rzeczy dla niej istotne dobrze pamięta. Mama żyję w ciągłym stresie i lęku, według mnie... Witam serdecznie, moja mama ma 66 lat i często gubi słowa, zapomina imion czy nazwisk znajomych osób, nie wykazuje zbytnio zainteresowana innymi tematami poza zdrowiem. Rzeczy dla niej istotne dobrze pamięta. Mama żyję w ciągłym stresie i lęku, według mnie jej problemy z pamięcią są wynikiem nerwicy, jednak ona uważa że ma początki Alzheimera. Przedstawię opis jej tomografii wykonanej bez kontrastu"Badanie wykonano w warstwach 2,5/2,25 mm. Dane że skierowania inne zaburzenia mózgu. Cech krwawienia śródczaszkowego ani obrzęku nie stwierdzono. Prawidłowe zróżnicowane istoty białej i szarej. Uogólnione, umiarkowanie nasilone zaniki korowe. Rowki korowe na skepistości zachowane. Układ komorowy symetryczny nieposzerzony, bez przemieszczeń. Kości pokrywy czaszki oraz podstawa czaszki bez uchwytnych zmian Prawidłowe upowietrzenie kości skroniowych. Otwory słuchowe wewnętrzne nieposzerzone.". Na podstawie opisu z badania proszę Państwa o opinię czy to naprawdę początek Alzheimera? Jakie powinniśmy wykonać dodatkowe badania by mieć 100% pewności? A może to demencja? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy te badania są wystarczająco dokładne by wykazać guza mózgu?

Dzień dobry! Od kilku miesięcy odczuwałem nagle utraty siły mięśniowej i jakoś dziwnie patrzyło mi się przez oczy, jakieś dwa miesiące temu doszedł nagły ból czubka głowy, po lewej stronie głowy, który trwa do teraz. Miałem wykonywane 2 tomografy na... Dzień dobry! Od kilku miesięcy odczuwałem nagle utraty siły mięśniowej i jakoś dziwnie patrzyło mi się przez oczy, jakieś dwa miesiące temu doszedł nagły ból czubka głowy, po lewej stronie głowy, który trwa do teraz. Miałem wykonywane 2 tomografy na sorze bez kontrastu i rezonans prywatnie, również bez kontrastu. Czy możliwe, że lekarze coś przeoczyli? Czy ww. badania są wystarczająco dokładne by wykazać guza mózgu? Cały czas mam w głowie najgorszy scenariusz.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co oznacza taki obraz Angio-MR?

Bardzo często, regularnie boli mnie głowa. W ostatnim badaniu Angio-Mr głowy zauważyłem liczne białe plamki(czekam na opis badania ma byc gotowy w ciagu 8 dni) Co te białe plamki oznaczają ? Małe rozsiane po całym mózgu.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Jak ocenić ten opis MR głowy kobiety?

Moja mama odebrałą dziś opis rezonansu magnetycznego głowy. Niepokoję się, a wizyta u neurologa dopiero za miesiąc. Czy mogę prosić o interpretację? Kilkanaście ognisk zmienionego sygnału wielkości do 8mm w istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych, miejscowo zlewające się, bez... Moja mama odebrałą dziś opis rezonansu magnetycznego głowy. Niepokoję się, a wizyta u neurologa dopiero za miesiąc. Czy mogę prosić o interpretację? Kilkanaście ognisk zmienionego sygnału wielkości do 8mm w istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych, miejscowo zlewające się, bez cech restrykcji, dyfuzji wzmocnienia kontrastowego- demielinizacyjne naczyniopochodne. Fazekas 2. Cechy leukoencefalopatii okołokomorowej istoty białej. Poza tym tkanka nerwowa mózgu oraz struktur tylnojamowych w granicach normy. Patologicznego wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego nie stwierdzono. Układ komorowy prawidłowej szerokości , symetryczny, nieprzemieszczony. Płynowe przestrzenie przymózgowe zachowane
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co oznaczają takie wyniki rezonansu magnetycznego głowy?

Poproszę o interpretację opisu MR głowy wykonane w sekw. TSE, FLAIR, DWI, ADC SWI, CISS celowana na okolice kątów mostowo-móżdżkowych; obrazy T1 i T2 zal., przekroje strzałkowe, osiowe , czołowe T1mpr bez kontrastu. Dane kliniczne: parestezje prawej połowy twarzy... Poproszę o interpretację opisu MR głowy wykonane w sekw. TSE, FLAIR, DWI, ADC SWI, CISS celowana na okolice kątów mostowo-móżdżkowych; obrazy T1 i T2 zal., przekroje strzałkowe, osiowe , czołowe T1mpr bez kontrastu. Dane kliniczne: parestezje prawej połowy twarzy i kgp , dyskopatia L4/ L5, L5/ S1. W istocie białej obu półkul mózgu oraz moście , pojedyncze ,hiperintensywne w sekw. FLAIR oraz w obraz. T2 zal. ogniska demielinizacji o przekroju do 4mm - niespecyficzne - do kontroli w badaniu z kontrastem. Drobna jamka malacyjna w moście. W sek. SWI bezsygnałowe ognisko śr. 3mm , niewidoczne w innych sekwencjach - zwapnienie / złóg hemosyderyny. W obrazowaniu DWI nie wykazano ognisk ograniczenia dyfuzji. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony względem linii pośrodkowej, nieuciśnięty.Niewielka asymetria szerokości komór bocznych , szersza prawa. Migdałki móżdżku na poziomie otworu wielkiego. Okolica siodła tureckiego i kątów mostowo- móżdżkowych , bez cech patologii. Nie uwidoczniono struktur patologicznych w obrębie oczodołów. Dyskretne zgrubienia śluzówki lewej zatoki klinowej.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jakub Wiśniewski
Dr n. med. Jakub Wiśniewski

Co sugeruje taki opis EEG?

Witam od pół roku raz na miesiąc występują u mnie omdlenia robiłem tomograf głowy wyszło wszystko w porządku,potem EEG i wyszedł opis Zapisz czynności bioelektrycznej mózgu nieprawidłowy że zmianami lewej okolicy czołowo skroniowej w postaci pojedynczych i występujących fal theta... Witam od pół roku raz na miesiąc występują u mnie omdlenia robiłem tomograf głowy wyszło wszystko w porządku,potem EEG i wyszedł opis Zapisz czynności bioelektrycznej mózgu nieprawidłowy że zmianami lewej okolicy czołowo skroniowej w postaci pojedynczych i występujących fal theta oraz w lewej okolicy oraz w lewej okolicy czołowo centralnej w postaci central w postaci grupy synchronicznych fal theta
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy z tych badań wynika, że mam tętniaka?

Dziś odebrałam wyniki angio tk głowy. Czy z nich wynika, że mam tętniaka? Bardzo się martwie. Neurolog dal mi skierowanie do neurochirurga i na mr naczyń. Napisane jest: przepływ przez wewnątrzczaszkowe odcinki tętnic szyjnych wewnętrznych, środkowych mózgu, tętnice podstawna... Dziś odebrałam wyniki angio tk głowy. Czy z nich wynika, że mam tętniaka? Bardzo się martwie. Neurolog dal mi skierowanie do neurochirurga i na mr naczyń. Napisane jest: przepływ przez wewnątrzczaszkowe odcinki tętnic szyjnych wewnętrznych, środkowych mózgu, tętnice podstawna oraz naczynia koła Willisa zachowany. Zaznaczone do 1.2 mm odejscie lewej t.laczacej tylnej-lejek Saltzmana.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jakub Wiśniewski
Dr n. med. Jakub Wiśniewski

Jak ocenić ten opis MR głowy u 37-latki?

Dzień dobry czy opis badania MR głowy  poniżej - jest prawydłowy "  Bez patologii ogniskowej OUN uwidocznionej w wykonanym badaniu MR " "Półkule mózgu i móżdżku bez zmian ogniskowych. Pień mózgu prawidłowy. Układ komorowy nieposzerzony. Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone. Przestrzeń płynowa przymózgowa prawidłowa. Okolica nadsiodłowa i siodło tureckie prawidłowe. Kompleksy nerwów VII i VIII nieposzerzone
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Dotyczy: Neurologia Mózg

Czy doszło do wstrząśnienia mózgu w tej sytuacji?

Dzień dobry, czy mogło dojść do wstrząsienia mózgu i ile może trwać pourazowy ból głowy? Otóż kilka dni temu uderzyłam się w tył głowy o ścianę. Obecnie mam tylko uciskowy ból głowy i mdłości gdy leże na wznak. Po... Dzień dobry, czy mogło dojść do wstrząsienia mózgu i ile może trwać pourazowy ból głowy? Otóż kilka dni temu uderzyłam się w tył głowy o ścianę. Obecnie mam tylko uciskowy ból głowy i mdłości gdy leże na wznak. Po uderzeniu miałam objawy: ból głowy, mdłości, osłabienie, drętwienie żuchwy, wydawało mi się że wtyłek krzesła i szczotka jest krzywa i miałam zaburzenie mowy. Dziękuje.
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Patronaty